Ужгородка

Новини Закарпаття

Через посуху озимі зернові на півдні країни можуть загинути

Агропідприємці, що займаються рослинництвом, які ніхто залежать від примх погоди. Так, через відсутність необхідної кількості опадів на півдні України можуть загинути озимі культури. Про це заявив фермер і головний гідрометеоролог Херсонщини Юрій Кирияк.

За його словами, подібна ситуація звична для південного регіону, адже кожні три-чотири роки завжди настає посуха, через яку сходи наверсні доводиться пересівати, повідомляє khersonline.net.

«Я теж займаюся озимими і на моєму дослідному полі сходи дуже погані саме через відсутність вологи. Ця осінь була суха і вологи практично не було. Можу сказати, що зараз після опадів, які пройшли, до 5 грудня у нас буде теплий період, тому є надія, що вони зійдуть. В грудні буде кілька таких вікон, і якщо озимі в цей період зміцніють і зійдуть, тоді буде урожай», — розповідає Юрій Кирияк.

Експерт зазначає, що причин почастішання подібних випадків існує кілька, але головною все ж залишаються терміни випадання опадів.

«Ми стабільно отримуємо 300-400 мм опадів — цього достатньо для нормальної обробки землі, але найголовніше — це терміни випадання і вид опадів. Зливовий дощ в 100 мм — з нього толку ніякого, він відразу йде в річки. Тому головне не просто наявність опадів, але і терміни їх випадання і те, як ми їх використовуємо» — вважає начальник гідрометеорологічного центру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору