Ужгородка

Новини Закарпаття

Новорічні клопоти: ялинка, куплена в лісників, обійдеться в 60 грн за метр

Про наближення новорічних та Різдвяних свят поки що нагадують лише яскраві вітрини магазинів, а от купити головний символ свята – ялинку ще не можна, тому що ярмарки ще не відкрились. Хоча минулого року в цей час лісовими красунями вже торгували на облаштованих майданчиках.

Цьогоріч планується продати близько 550 тис. ялинок. Як повідомляють в Держлісагентстві, ялини вирубаються лише під замовлення покупців  та за заявками торгівельних організацій. Поки що такі заявки до кінця не узгоджені, тому й ялинкові базари досі не відкрились.

«За час, який залишився, ще можна встигнути заготовити півмільйона ялинок та доставити їх по Україні. Доставка новорічних красунь з лісу до міст в середньому триває два дні. Однак можна припустити, що дерев на продаж буде менше», — вважає директор Ассоціаціїї постачальників  торгівельних мереж Олексій Дорошенко.

На його думку, значна частина українців уже перейшла на штучні ялинки. Дехто купує вінки з хвойних гілок заради аромату чи з економічних міркувань. Адже за 7 років середня вартість ялинок зросла утричі.

Лісники ж запевняють, що можна зекономити на лісовій красуні, якщо купувати ялину в лісгоспах, мовляв, ціни будуть на рівні минулорічних.

«По Україні середня ціна становить близько 60 грн за погонний метр. У державних лісгоспах Полісся вартість новорічної ялинки (сосна звичайна) довжиною 1 м становить у межах 30-40 грн. У лісгоспах Лісостепової та Степової зони – у межах 50-60 грн (в основному сосна кримська). У підприємствах Карпатського регіону (ялина звичайна та ялиця біла) – 55-65 грн.», — повідомляють в Держлісагентстві.

Щороку лісники змушені пояснювати, що не вирубують молоді деревця в лісі, а проводять заготівлю ялин на спеціальних плантаціях, де зростає 18 млн шт. хвойних дерев різних порід у віці від 1 до 10 років. В лісгоспах продають сосну звичайну та кримську, смереку та піхту. Нереалізовані новорічні ялинки віддають у дитячі садки, школи або для прикрашання церков на різдвяні свята.

Щоб не купити «чорнобильську» ялинку у браконьєрів, слід запитувати в продавців, чи є на зрубаних деревах  самоклейні етикетки, що виготовляються зі спеціального паперу, який унеможливлює їх повторне використання.

Етикетки містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини. Якщо номер із самоклейної етикетки не висвітлюється в реєстрі ялинок, який розміщено на сайті Держлісгоспагентсва, це свідчить про сумнівне походження ялинки.

Слід зазначити, що до сфери управління Держлісагентства належать 73% лісового фонду України,  тому забезпеченням новорічними ялинками займаються, крім підприємств Держлісагентства, ще різні лісокористувачі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору