Ужгородка

Новини Закарпаття

Мораторій на продаж землі продовжили на рік

Сьогодні, 7 грудня, після череди гучних виступів з трибуни представників фракцій, Верховна Рада вже традиційно проголосувала за подовження мораторію на вільний обіг земель сільськогосподарського призначення. Проти вільного ринку землі виступило 236 народних депутатів при мінімально необхідних 226 голосах «за».

Варто нагадати, що таке дійство відбувається в українському парламенті вже багато років поспіль. Справа в тому, що згідно прикінцевих положень Земельного  кодексу, прийнятому ще в далекому 2001 році, було введено тимчасовий мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. Він мав діяти до моменту впровадження парламентом та урядом законодавчих та нормативних актів, які повинні регулювати вільний земельний ринок. Однак, за всі ці роки, державні мужі не спромоглись  забезпечити умови для відкриття вільного земельного ринку.

Варто зауважити, що схвалений Верховною Радою законопроект представляв депутат від фракції «Воля народу» Сергій Лабазюк. Він вважає, що відкривати ринок землі необхідно, однак поки що українці до такого кроку, вже традиційно, не готові.

— Люди не готові до відкриття ринку, — впевнений Сергій Лабазюк. — Їм роками вкладали в голови жахи. Очевидно, землю потрібно відпускати у вільне плавання, але всі ми добре розуміємо, що поки вітчизняні аграрії, хоч малі, хоч великі, реально купити цю землю не зможуть, ми не маємо морального права відпускати ринок уже сьогодні. Тому повне відкриття ринку потрібно відкласти на певний термін… Пропонуємо продовжити дію мораторію ще на один рік — до 1 січня 2019 року, — завершив свій виступ Сергій Лабазюк.

В тому, що подовження мораторію буде схвалено президентом, майже ніхто не сумнівається. Тому мільйонам українців, що володіють земельними ділянками тільки на папері, залишиться сподіватись, що за наступний рік парламент та уряд нарешті ухвалять необхідні документи, і вже з 2019 року вільний ринок землі запрацює.  

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору