Ужгородка

Новини Закарпаття

Чи повторить Україна минулорічний рекорд експорту зерна?

Організатори Grain Ukraine. Limited Edition 2020 оголосили теми та спікерів зернової конференції

Відкриття ринку землі, торгівля зерном в умовах пандемії, водне транспортування — цьогорічні виклики для України на основних ринках збуту. Організатори зернової конференції Grain Ukraine. Limited Edition 2020 оголосили теми та спікерів цьогорічного заходу.

Хоча світовий ступінь невизначеності підвищився, економіка не може чекати. В Україні відкривається ринок землі, пандемія диктує нові умови експорту, створюючи нові перспективи для зернотрейдерів на ринках Євросоюзу, Африки та Азії. Чи зможе Україна поліпшити свої позиції в порівнянні з іншими гравцями Чорноморського регіону, що сприяє і що заважає цьому?

Саме це обговорять на зерновій конференції Grain Ukraine. Limited Edition, що відбудеться 10 липня 2020 року в Одесі в одноденному форматі з лімітованою кількістю гостей та з дотриманням усіх рекомендацій МОЗ.

Експерти та аналітики ринку висловили частину прогнозів щодо розвитку ситуації.

Що зміниться для українських аграріїв через поступове відкриття ринку землі з липня 2021 року?

Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з питань агрополітики, називає такі перспективи: «По-перше, це можливість консолідувати земельні масиви, тоді як зараз аграрії несуть великі транзакційні витрати на отримання, перепідписання, узгодження договорів оренди, знаходження консенсусу. По-друге, можливість залучення додаткового фінансування. Аграрії зможуть шукати інвестиції під земельні масиви і застосувати свої технології. І по-третє, може стати реальністю те, про що давно говорять, — збільшення обсягів виробництва зернових та олійних культур до 100 млн т».

Микола Горбачьов, президент Української зернової асоціації (УЗА), який виступить модератором торгової та інфраструктурної панелей, серед інших невизначеностей зернового ринку називає вплив результатів виборів у США і торговельної війни Китаю та США — ці теми будуть ньюсмейкерами на аграрному ринку протягом усього сезону. Окрім цього, питання впливу трильйонних вливань в економіку розвинених країн на інфляцію у світовому масштабі та подорожчання зерна залишається відкритим.
Попри все це Микола Горбачьов розповідає, що пандемія не завадила Україні побити прогнозований рекорд і досягти експорту в 62 млн т, та прогнозує: цьогорічний врожай зернових буде на рівні минулорічного рекордного врожаю, а попит на українське зерно в Азії збільшиться.

Ольга Трофімцева, директор з розвитку «Епіцентр Агро», екс-в.о. міністра аграрної політики та продовольства України, основними викликами для українського експорту зернових в поточному сезоні називає ситуацію, пов’язану з ціновою кон’юнктурою та погодними ризиками.

«Окрім того, — говорить вона, — присутній високий рівень невизначеності через протекціоністські заходи в деяких країнах-виробниках та споживачах. Український виробник може опосередковано виграти через протистояння США та КНР, але має приділяти все більше уваги підвищенню ефективності виробництва, продуктивності та збереженню якості врожаю».

Пані Трофімцева додає, що такі «хронічні» виклики, як проблеми з експортною логістикою та непередбачуваністю аграрної політики, будуть додавати «нервовості» зерновому ринку в поточному сезоні.

Ці та інші виклики учасники обговорюватимуть у рамках чотирьох панельних дискусій: торгової, інфраструктурної, фінансової та присвяченої ринку землі.

Читайте: УКАБ Агротехнології пройде 29 липня 2020 року

Серед спікерів події:

● Роман Лещенко, голова Держслужби України з питань геодезії, картографії та кадастру
● Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі тасільського господарства України з питань агрополітики
● Ольга Трофімцева, директор з розвитку «Епіцентр Агро», екс-в.о. міністра аграрної політики та продовольства України
● Олексій Мушак, радник прем’єр-міністра України з економічних питань та земельної реформи
● Тимофій Милованов, президент Київської школи економіки
● Дмитро Ливч, Head of Analytics Easy Business, радник прем’єр-міністра, Центр економічного відновлення
● Анатолій Амелін, директор економічних програм Українського інституту майбутнього (UIF)
● Андрій Длігач, д.е.н., голова Advanter Group, співзасновник Центру економічного відновлення
● Ольга Балицька, Head of land and reale state practice PwC RealEstate
● Наталія Микольська, член наглядових рад Центру Trade +, TechUkraine, SheExports і «Укргідроенерго», колишній торговий представник України
● Володимир Лапа, екскерівник Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів
● Михайло Різак, заступник генерального директора із взаємодії з органами влади «Нібулон»
● Ольга Копійка, співголова логістичного комітету Європейської Бізнес Асоціації (EBA)
● Артем Ковальов, голова підкомітету з питань річкового транспорту Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури
● Шота Хаджишвілі, співзасновник і директор компанії RISOILS.A.
● Андрій Павлушин, генеральний директор OTPLeasing
● Вадим Мороховський, голова правління Банку Восток
● спеціальний гість події — Юдді Кріснанді, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індонезія в Україні
● очікується участь у події Владислава Криклія, міністра інфраструктури України

Традиційно на Grain Ukraine буде і час для релаксу в Одесі у компанії партнерів і друзів — подію називають найатмосфернішою серед галузевих.

З міркувань безпеки організатори обрали майданчик для проведення конференції на свіжому повітрі — локацію Buddha Beach Odessa. У розпорядженні учасників буде локація площею 3000 м2, зони для дискусій, відпочинку і спілкування: концертний майданчик, басейн, відкритий ресторан, бари і чудовий вид на Чорне море. Наприкінці дня відбудеться «балійський вечір», який включатиме екзотичні танці, запальні літні треки та трохи хуліганства, адже хедлайнери вечора — Сергій Міхалок і оркестр «Ляпіс 98».

«На Grain Ukraine передбачено час для роботи і час для відпочинку. Ви зможете не тільки провести інформаційний апдейт, але й насититися сонцем, наповнитися емоціями», — говорить Ірина Бондаренко, засновниця Ideas First, співорганізаторка Grain Ukraine.

Організатор конференції Grain Ukraine 2020 року — компанія Ideas First, партнери — компанія ТІС та зерновий термінал Neptune.

Конференція Grain Ukraine — міжнародна галузева платформа для діалогу найбільших представників зернового ринку, керівників українських агропродовольчих компаній, комерційних та інвестиційних банків, логістичних та сировинних компаній, а також технологічних трендсетерів. Тут обговорюють останні тренди аграрного ринку, розвиток стійких бізнес-моделей і впровадження технологічних агроінновацій.

Більше — за посиланням grain-ukraine.com

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що конференція GRAIN UKRAINE 2020. Limited Edition відбудеться під девізом “Born to Grain”.

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору