Ужгородка

Новини Закарпаття

Фермерський гаманець: наскільки популярні аграрні розписки

В Україні станом на початок грудня 2017 р. вже оформлено близько 170 аграрних розписок. Завдяки цьому в фермерські господарства залучено 1,120 млрд. грн. Про це повідомив керівник Проекту IFC Олексій Омеляненко.

«Насамперед цікава динаміка застосування аграрних розписок. Нагадаю, що як новітній інструмент фінансування в Україні вони з’явилися в 2014 р., а перше випробування пройшли в Полтавській області. Там розпочинався пілотний проект, в рамках якого і відпрацьовувався механізм їх оформлення та використання», — зазначає Олексій Омеляненко. У різних регіонах попит приблизно однаковий.

Наразі в Вінницькій та Полтавській областях виписано по 41 аграрній розписці, в Черкаській — 33, Харківській — 22, Тернопільській —12, в Сумській і Хмельницькій — по 7, а в  Миколаївській  оформлено лише 2 аграрні розписки.

Кількість аграрних розписок все ж не є кінцевим показником. Існує ще таке поняття, як їхня вартість. За окремими  аграрними розписками сільгоспвиробники залучають 1 млн. грн.

За словами Олексія Омеляненка, найбільшою популярністю серед фермерів аграрні розписки користуються серед тваринників, особливо в молочній галузі.

Асоціацією виробників молока (АВМ) було проведено опитування серед 300 фермерів, яки утримують від 50 до більш ніж 1,5 тис. голів корів. За словами віце-президента АВМ Ганни Лавренюк, понад 55% респондентів зауважили, що не планують розширюватися, натомість інвестуватимуть у підвищення продуктивності тварин, навчання персоналу, та з забезпечення якості продукції.

Тим часом 39% господарств мають наміри збільшити стадо та розширювати виробничі потужності. Зокрема, 7% із цієї групи респондентів зазначили, що до 2020 року завершать розпочату модернізацію наявних ферм та будівництво нових. Ці підприємці розраховують на залучення коштів із застосуванням саме аграрних розписок.

«Отже, є сподівання на подальший розвиток молочного скотарства в Україні, — підсумувала Ганна Лавренюк. — В Україні збільшується кількість господарств, які за рівнем організації виробничих процесів та продуктивністю вже сьогодні не поступаються визнаним світовим лідерам».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору