Ужгородка

Новини Закарпаття

Пожежа на заводі BASF в Hiмеччині спровокувала стрибок цін у тваринництві

Після масштабної пожежі  під час запуску заводу  BASF в Людвігсхафені  підприємство довелося закрити. На сьогодні на  майданчиках з виробництва  вітамінів A та E тривають відновлювальні роботи. Експерти прогнозують, що ремонт триватиме мінімум 2-3 місяці.

Птахівники та тваринники наразі  зіштовхнулися зі значним подорожчанням вітамінів А та Е. Закупівельна ціна на вітамін А зросла на 850%, а на вітамін Е – 340%.

Як результат, спостерігається  здорожчання  кормової продукції, що  об’єктивно впливатиме на  підвищення вартості  всієї  продукції: м’яса, молока та яєць.

«Аварійна ситуація на  виробництві вітамінів ще більше вплине на їх вартість,  бо  пов’язана із загальним дефіцитом вітамінів на ринку, — коментує ситуацію керівник бізнес-напряму «Птиця» ГК «АгроВет Атлантик» Олег Осіпенко. — Зокрема, починаючи з вересня 2017 року вітамін А в Україні уже подорожчав з 42 євро до 350-400 євро (станом на 01.12.2017 року), а вітамін Е – від 5 євро до 21-22 євро. Усе це призведе до підвищення собівартості кормів для бройлерів на 1,9-2 %, відповідно, до підвищення собівартості 1 кг м’яса бройлерів на 1,7 – 1,9 % та зростання собівартості яєць — на 0,8 -1,2 %. Для індиків собівартість кормів збільшиться на 2-2,8 %, а м’яса — на 2-2,5 %».

Як це впливатиме на роздрібні ціни  м’яса  птиці для споживача – поки що невідомо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору