Ужгородка

Новини Закарпаття

Нездорове молоко: в дитячих сумішах Lactalis знайшли сальмонелу

Один з найбільших у світі виробників дитячого харчування — французька компанія Lactalis оголосила про те, що відкликає з продажу велику партію сухих молочних сумішей у зв’язку з підозрою, що дитяча продукція може бути заражена сальмонелою. Наразі з продажу вилучають дитячі суміші з Франції, Великобританії, Китаю, Пакистану, Судану та Бангладеш. Про це повідомляє The Guardian.

Тривогу почали бити після того, як з початку грудня у Франції на сальмонельоз захворіло 26 дітей у віці молодше шести років. Всіх їх годували молочними сумішами, виробленими Lactalis.

Представник компании Michel Nalet повідомив, що вилучено з прилавків магазинів майже 7 тисяч тонн продукції, яка продається під торговими марками Milumel, Picotі Celi. Наразі з’ясовується,  скільки ще потенційно небезпечних молочних сумішей залишається в продажу та на складах.

Компанія з’ясувала, що сальмонела могла потрапити в дитяче харчування на заводі в Краоне на північному заході Франції. Виробництво на ньому тимчасово зупинено, все обладнання ретельно перевіряється, а працівники підприємства проходять обстеження.

Lactalis відкликає всю продукцію, яка була випущена на цьому заводі з лютого 2017 року.

Це, на жаль, не перший випадок, коли маленькі діти стають жертвами отруєння молочними сумішами. У 2008 році шість малюків померли, близько 300 тисяч дітей в різних країнах захворіли, отруївшись молочними сумішами китайського виробництва, в яких виявили меламін.

Щодо ситуації в Україні, то цього року через недостатній держконтроль кількість харчових отруєнь серед населення зросла вдвічі. Від гострих кишкових інфекцій постраждали понад 2 тис. осіб, з них 1 тис. 320 (66%) — діти. Про це повідомила начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби Алла Григоренко. Найчастіше діти труїлися в школах чи дитячих садках або в оздоровчих санаторіях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору