Ужгородка

Новини Закарпаття

Солодке питання: чого чекати виробникам від зміни маркування цукру

З 1 вересня 2022 виробники цукру будуть зобов’язані по-новому маркувати свою продукцію. Змінюються й вимоги до якості солодкого продукту. Про це йдеться в наказі Міністерства аграрної політики та продовольства України, повідомляють в прес-службі відомства.

Замість звичних 4 категорій власники цукрових заводів використовуватимуть єдині європейські критерії якості.  Український цукор буде маркуватися, як «Екстра білий», «Білий» (або просто «Цукор») і «Напівбілий», згідно відповідної Директиви Ради ЄС.

Збільшуються і вимоги до якості продукції. Істотно зменшується допустима вологість цукру, зольність і колір. В Асоціації виробників цукру заявили, що нові вимоги проблем не створять, бо наші цукровари вже давно користуються європейськими вимогами. По суті ці зміни більш потрібні експортерам, прокоментували ситуацію LandLord в Українському клубі аграрного бізнесу.

«До цього часу, це була добровільна процедура маркування за європейськими вимогами до упаковки з цукром. Тепер у прикордонників не виникатиме питання, чи відповідає український цукор стандартам ЄС. А самі вимоги до якості схожі з тими, що були прописані в нашому законодавстві. Значних юридичних змін тут не слід чекати», — запевняють в УКАБі.

Не очікується суттєвих змін також и для виробників цукру та споживачів в середині країни, запевняють в Асоціації  цукровиків України.

«Загрози для цукрової галузі України цей документ не несе. Багато в чому це формальність. Оскільки ми і так давно вже виробляємо цукор найвищої якості. У минулому маркетинговому році Україна експортувала майже 700 тис. т цукру високої якості. Якщо ти хочеш бути конкурентоспроможним на світовому ринку, неякісний цукор виробляти не можна — його неможливо продати », — пояснив виданню UBR.ua глава правління НАЦУ «Укрцукор» Андрій Дикун.

За даними Мінагрополітики, майже 770 тис тонн цукру було експортовано в минулому маркетинговому році, а  з початку поточного сезону- 126 тис тонн.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору