Ужгородка

Новини Закарпаття

Як навчитись керувати чумою

Cьогодні в Сумах розпочинається новий етап симуляційних вправ у рамках спільного проекту ФАО/ЄБРР та Асоціації «Свинарі України» (АСУ) — «Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні». 14 грудня тренинг пройде в Чернігові.

Епізоотична ситуація в країні залишається досить напруженою. Останні спалахи були виявлені на Рівненщині та Луганщині під час відстрілу диких кабанів. Через африканську чуму свиней суб’єкти господарювання в масштабах країни зазнають мільйонних збитків. На цьому наголосив національний експерт ФАО з ветеринарії Віталій Башинський.

Від  початку цього року в Україні зареєстровано 144 спалахи  АЧС. Всього з 2012 року (коли було зафіксовано перший випадок АЧС в Україні) і станом на 11 грудня 2017 року в країні  зареєстровано 292 спалахи АЧС в 24 областях. Про це повідомлє Держпродспоживслужба. Якщо існуюча тенденція до поширення АЧС збережеться, Україна до 2020 року втратить понад 1,2 мільйона свиней, або 4 мільярди гривень, а непрямі витрати виростуть на 5-7,5 мільярда гривень.

«Раніше запроваджений мораторій на перевірки суб’єктів господарювання дещо розхолодив і розслабив підприємців, у результаті чого фіксується збільшення випадків АЧС в країні. Саме тому режим роботи фахівців з господарствами має носити попереджувальний, із реалістичними планами виконання, характер», — наголосив   Башинський.

За його словами, завдання фахівців ветеринарної медицини полягає не лише в проведенні відповідних заходів із ліквідації наслідків виявленого захворювання, а й у попередженні поширення цього вірусу. Необхідно забезпечувати постійне інформування населення щодо шляхів профілактики АЧС у приватних, товарних господарствах і у дикій фауні.

Головна мета таких симуляцій — розвинути потенцiал фахівців ветеринарної медицини різних рівнів: національного, обласного, районного та  ветлікарів свиногосподарств, експертів Держпродспоживслужби з управління спалахом африканської чуми свиней в Українi з акцентом на тестуваннi та розробцi оперативних процедур.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору