Ужгородка

Новини Закарпаття

Для кого знижують портові збори

З 1 січня 2018 року державні українські порти будуть на 25% менше платити зборів з прибутку. Відповідне рішення прийняв уряд, повідомляє прес-служба Кабміну.

«Ухвалене рішення уряду про зниження ставок портових зборів – мабуть, найбільш очікуване останнім часом для бізнесу. Для Адміністрації морських портів України як держпідприємства, відповідального за розвиток портової інфраструктури, вкрай важливо, що одночасно зі зниженням зборів будуть скорочені і відрахування до бюджету частини чистого прибутку з 75% до 50%. Це означає, що тепер більш значна частина прибутку адміністрації буде спрямована на капітальні інвестиції», — зазначив керівник АМПУ  Райвіс Вецкаганс.

Нова методика розрахунку портових зборів, розроблена  за  підтримки Світового банку, пропонує встановлювати портові збори на п’ять років із щорічним моніторингом, що передбачає перегляд ставок корабельного, канального, маякового, санітарного, якірного, причального, адміністративного та  портових зборів, починаючи з 1 січня 2018 року.

Протягом 11 місяців 2017 року морські порти України обробили 121 млн тонн вантажів, що на 0,6% більше показників минулого року, повідомили в АМПУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору