Після виходу з ЄС Велика Британія планує розвивати двосторонню торгівлю з Україною та напрацювати відповідну законодавчу базу між країнами. Про це йшла мова під час зустрічі міністра економрозвитку Степана Кубіва і торгового представника України Наталії Микольської з Державним міністром з питань міжнародної торгівлі і Лондону Грегом Хендсом на полях ХІ Міністерської конференції СОТ.
Як повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку, Грег Хендс зазначив, що Велика Британія має наміри включити в Угоду про асоціацію з ЄС, яку буде підписувати, положення Угоди про асоціацію між ЄС та Україною. Велика Британія входить до ТОП-20 ринків у фокусі для українського експорту згідно з Експортною стратегією України.
Українська делегація також вже провела двосторонні зустрічі з міністрами економічного розвитку Єгипту, Бразилії, Катару, Туреччини. Мова йшла про більш інтенсивне торговельно-економічне співробітництво та збільшення експорту і інвестицій в Україну.
Так, з Міністром промисловості і торгівлі Єгипту Тареком Кабілем обговорювався посилений розвиток співпраці у сільськогосподарській сфері, туризмі, енергетиці, промисловості та фармацевтиці.
Наталя Микольська відзначила, що з січня по вересень 2017 року експорт з України до Єгипту склав $1,4 млрд і може бути збільшений.
Під час зустрічі з Міністром економіки і торгівлі Держави Катар, Шейхом Ахмед бін Джасім бін Мохаммед Аль Тані Степан Кубів зазначив: «Маємо безліч цікавих проектів у енергетиці, ІТ, промисловості, агросфері, інфраструктурі». Зовнішньоторговельний оборот товарів між Україною і Катаром за 9 місяців 2017 зріс майже на 25%, а експорт товарів з України до Катару збільшився у 3,2 рази.
З Міністром економіки Туреччини Фатіхом Метіном обговорювалося завершення процедур укладення Угоди про вільну торгівлю Україна-Туреччина.
Буде також розширюватися торговельно-економічне співробітництво, зокрема в агросфері, з Бразилією та Аргентиною.
Конференція міністрів СОТ – це найвищий орган СОТ, що складається з представників усіх членів організації. Під час Конференції ухвалюються найважливіші рішення і визначаються пріоритетні напрями діяльності СОТ, відбуваються дво- та багатосторонні зустрічі представників урядів. Кількість учасників цьогорічної Міністерської зустрічі безпрецедентна: вона зібрала близько 4000 делегатів зі 164 країн-членів Організації.