Ужгородка

Новини Закарпаття

За два дні українські огірки подорожчали на третину, і це не межа

Сьогодні тепличні огірки коштуватимуть покупцям від 40 до 42 гривень за кілограм на ринках і до 55 гривень в супермаркетах. На оптових ринках овоч коштує в середньому від 38 до 45 гривень за кілограм. Це на 10 гривень більше ніж за аналогічний період 2016 року.

Експерти ринку пов’язують це з тим, що українські тепличні комбінати напередодні новорічних свят активно піднімають ціни на тепличні огірки. Пік цін на цей овоч слід чекати в середині грудня, передає Шувар-інфо.

«Після того, як у жовтні багато українських гуртових компаній зазнали втрат на продажах імпортного огірка через непередбачуване коливання ціни на внутрішньому ринку, зараз продавці дуже обережно ставляться до цієї продукції. У листопаді на внутрішньому ринку імпортна продукція майже повністю змінила вітчизняну і це супроводжується ціновим зростанням. Пікових показників обсяги імпорту огірка досягають в грудні, ціни на продукцію займають максимальні позиції напередодні Нового року та в січні» – розповідає Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

Компанії імпортери підтверджують, що друга половина жовтня була як ніколи складною для них.
Підвела Туреччина. Трейдери кажуть, через несприятливі погодні умови в цій країні значно впали обсяги врожаю.

«У другій половині вересня ціни на тепличний огірок стрімко пішли вгору. Це привернуло увагу гуртовиків. Серед зацікавлених було багато тих, хто не працює системно, а лише орієнтується на поточні ціни. Завдяки цьому вже в середині жовтня на ринку пропозиція була помітно вища за реальний попит, тому ціни почали просідати, а наприкінці місяця стався їх справжній обвал. Після суттєвих фінансових втрат, кількість бажаючих працювати з імпортним огірком і, відповідно, пропозиція на продукцію на внутрішньому ринку суттєво скоротилась. Тому сьогодні ми знову спостерігаємо зростання ціни», – пояснила комерційний директор ТД «Калинівка» Людмила Налбат.

Імпортери не виключають, що в найближчі кілька днів ситуація може стабілізуватись, адже сьогодні замовлення на закордонний огірок знову почали збільшуватись. Втім, враховуючи сезонне зростання попиту на імпортну продукцію, суттєвого цінового провалу учасники ринку вже не очікують.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору