Ужгородка

Новини Закарпаття

Як захистити агробізнес за допомогою ІТ

Деколи убезпечити свій бізнес від рейдерів, конкурентів чи несподіваних зовнішніх втручань не допоможуть навіть озброєні загони самооборони. Це ті випадки, коли мова іде про бізнес-інформацію, яка зберігається в офісі фірми. Варто комусь віддалено вимкнути сервер вашої компанії і робота на фірмі паралізована: комп’ютери не працюють, неможливо заповнити накладні чи видати зарплатню. Як цього уникнути розповів засновник компанії Deltahost  Дмитро Землянський під час доповіді «Захист бізнесу від рейдерів та інших атак засобами ІТ» в рамках ІІІ Всеукраїнського форуму з АТ та інноваційних технологій в АПК «Smart agro forum».

«Необхідно перенести бізнес-дані з офісу в більш надійне місце – зберігати всю інформацію в так званих «хмарах» — своєрідних віртуальних серверах. Фізично такі сервери можуть розташовуватися віддалено один від одного в різних країнах світу» — порадив Дмитро Землянський.

За його словами, найкраще зберігати інформацію в дата-центрах Нідерландів чи Німеччини. Є технічна можливість користуватися дата-центрами в Сполучених Штатах. Це надійно але через те, що великі пакети інформації змушені долати Атлантичний океан, вони можуть «приторможувати».

Якщо ви зберігаєте свої дані в «хмарах» і до вас у офіс прийдуть рейдері чи люди в погонах та вилучать комп’ютери, робота підприємства не буде заблокована.

«Достатньо купити ноутбук і працювати з нього зі всіма вашими даними, які зберігатимуться, до прикладу в дата-центрі в Нідерландах. До речі, ми співпрацюємо з дата-центром в цій країні. Він обнесений парканом з електронною «охороною» під струмом у 10 тис. вольт.

Можна зберігати бізнес-інформацію і в українських дата-центрах, але немає ніякої гарантії, що до них не доберуться рейдери в погонах і не вилучать ваші дані. Для таких випадків є дієвий спосіб захисту – кодування вашої інформації за допомогою крипто-шифрування. Тоді навіть якщо у вас вилучають жорстки диски чи інформацію з дата-центру, ніхто не зможе прочитати закриптований текст не маючи спеціального паролю» — розповів Землянський.

Ще одна важлива складова ІТ-безпеки — на випадок вірусних атак чи інших зовнішніх втручань, завжди треба робити резервні копії своїх даних.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору