Ужгородка

Новини Закарпаття

Нардепи намагаються повернути виробникам відшкодування ПДВ при експорті олійних

Щоб відмінити скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті сої, ріпаку та соняшнику народні депутати працюють над розробкою змін до Податкового кодексу України. Про це сьогодні заявив заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради Олександр Бакуменко.

«Члени Комітету наполягають на необхідності негайного розгляду відповідного законопроекту Комітетом з питань з питань податкової та митної політики, включення його до порядку денного сесії Верховної Ради України та невідкладного розгляду парламентом в четвер» — повідомив нардеп, додавши, що для вирішення питання в поточному році залишається лише один пленарний тиждень.

За словами Бакуменко, під час голосування за підтримку названих поправок до Податкового кодексу, які прималися 7 грудня, велика частина народних депутатів були введені в оману і не розуміли, що голосують за скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних культур.

На його переконання скасування ПДВ нанесе велику шкоду сільському господарству України, адже призведе до падіння закупівельних цін на них, що почало відбуватися на наступний же день після прийняття цієї поправки. Загальні втрати аграріїв складуть декілька мільярдів гривень.

В цілому, дані культури займають 58,9 % від усіх посівних площ, зайнятих під зерновими і зернобобовими культурами.

Більш того, скасування відшкодування ПДВ при експорті відповідних олійних культур є грубим порушенням зобов’язань, взятих Україною при вступі до СОТ і підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору