Ужгородка

Новини Закарпаття

Цитрусові на новорічному столі будуть за ціною делікатесів

Напередодні новорічних свят країни-лідери імпорту цитрусових до України не в кращій формі. Про це свідчать офіційні дані Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних націй (ФАО), трейдерів та експертів. Обсяги виробництва падають здебільшого через несприятливі  погодні умови.

Так у грудні ціни на основні види цитрусових на ринку Італії збільшились на 15-20%, у порівняні з минулим роком. Про це  йдеться в матеріалі «Інфо-Шувар». Зростання цін на апельсини в країні підштовхнуло обмеження пропозиції через несприятливі погодні умови у цьому році. Ціна на лимони теж є дещо вищою показників 2016 року. Втім погіршення погодних умов не вплинуло на якість італійських цитрусів, кажуть трейдери. Отже ці фактори напряму можуть вплинути й на кінцеву ціну на цитрусові в Україні.

За даними ФАО, стрибок світових цін на агропродукцію склав 2,3% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і був пов’язаний з погіршенням погодних умов в південно американському регіоні. Так, один з основних постачальників цитрусових в Україну, Аргентина, з початку сезону 2017/18 поставила вдвічі менше апельсинів та лимонів.

На вартість цитрусових впливає низка факторів — постачальникам доводиться домовлятись відразу за весь обсяг товару на рік вперед, курсу валют, поведінки конкурентів, зрештою, строку придатності товару. Про це розповів директор української асоціації постачальників Олексій Дорошенко.

«Ціна на цитрусові може обвалитися на 20-30% протягом доби. Кількість імпортерів невелика і вони чітко знають, який обсяг товару повинні викупити у виробника. Тому і обсяги поставок, і ціна залежать від того, чи зможуть постачальники продати фрукти вчасно. Коли вони бачать, що попит спадає, а товар може зіпсуватися, тоді скидають ціну, стимулюючи продаж». — каже він.

Зростання цін на апельсини міг би стримати маленький попит на них, але на це годі й сподіватися перед новорічними святам. В Україні традиційно цитрусові починають купувати в більших обсягах починаючи від дня святого Миколая (19 грудня) і до кінця Різдв’яних свят.

«Зазвичай ціни підіймаються на 30%, в залежності від ситуації на ринку», — зазначає Дорошенко. А якщо до цього додати, що імпортери постачатимуть апельсини та мандарини на 15-20% дорожче, то ціни в магазинах на них можуть сягнути вартості делікатесів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору