Ринок технологій точного землеробства в світі до кінця року досягне $3,3 млрд, а до 2025 року він зросте до $10,2 млрд. Наразі в Україні точним землеробством охоплено лише 15% сільгоспземель. Про це повідомив директор фірми «Агро Флоу Систем» Олександр Бельченко під час Smart Agro Forum.
Невдовзі в агросфері будуть масово використовувати роботів, безпілотники, різноманітні датчики вимірювання, а отримані дані автоматично переносити в «хмарні» носії.
В Україні найактивніше впроваджують системи точного землеробства великі агрохолдинги та потужні компанії, зокрема «МХП» та «Кернел». Але більшість неофітів не розуміють, що навіть для того, щоби коректно скласти карту врожайності необхідно зібрати велику кількість даних, які потребують чіткої кореляції.
«Якщо якісь фахівці обіцяють вам відчутні результати вже за рік, не довіряйте їм. Адже впровадження точного землеробства — справа непроста і вимагає поетапної реалізації протягом 2–3 років», — зазначив засновник фірми SmartFarming Артем Беленков.
Перш за все повинна бути технічна можливість скористатися зібраними даними та порахувати ефективність елементів точного землеробства в господарстві.
За словами Беленкова, з власного досвіду вони вже бачать що можуть дати інноваційні технології: система паралельного водіння може знизити затрати на 5–10% за рахунок заощадження на паливно-мастильних матеріалах, амортизації техніки, добривах та ЗЗР. Відключення секцій обприскувача може заощадити від 5% до 20% ЗЗР і є особливо ефективним на полях неправильної форми і в причіпних обприскувачах. За рахунок диференційованої сівби може бути заощаджено 2–3% посівного матеріалу.