Ужгородка

Новини Закарпаття

Виробництво рослинницької продукції на великих підприємствах скоротилось на 6%

Спад виробництва сільськогосподарської продукції в Україні у січені-листопаді поточного року склав 2,8%, у порівнянні с аналогічним періодом минулого року. Про це свідчать дані Державної служби статистики.

Зокрема сільськогосподарські підприємства за цей період скоротили виробництво на 4,7%, а приватні господарства – на 0,5%.

Економісти пов’язують це з тим, що на виробництво, особливо рослинницької продукції, впливає коливання курсу валют. Наприклад для закупівлі добрив, які здебільшого імпортуються, аграрії вичікували найвигіднішого курсу долара. Адже коливання в одну гривню за кілограм добрива, в перерахунку на великі об’єми закупівлі, б’ють по кишенях аграріїв. В той же час внутрішні виробники добрив спекулювали своєю продукцією, користуючись нагодою.

Так виробництво рослинницької продукції за 11 місяців цього року знизилось майже на 3,8%. А спад виробництва цієї продукції на великих підприємствах становить 6,2%, тоді як в господарствах населення цей показник скоротився на 0,3%.

«Послаблення гривні відносно іноземних валют у жовті-листопаді зумовило підвищення цін на непродовольчі товари, що переважно імпортуються та призвело до подорожчання палива. Також чинником встановлення вищих цін на паливо було підвищення світових цін на нафту», — заявив професор Київського національного університету Богдан Данилишин, додавши, що все це відбилось і на вартості виробництва в агросфері.

Разом з тим, виробництво тваринницької продукції за січень-листопад зменшилося на 0,3%. Значно більший цей показник в селян — 1,1%. А ось великі виробники навпаки продемонстрували збільшення виробництва на 0,8%.

Зростання собівартості штовхає власників сільгосппідприємств переглядати свої витрати, що безумовно впливає на об’єми виробництва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору