Постачання свіжих дрібних фруктів до ЄС зараз є одним з найперспективніших напрямків імпорту і щороку зростає на 15%. В грошовому еквіваленті цього року імпорт дрібних фруктів становить &641 млн. Такі дані озвучили експерти Міжнародної організації ФАО під час семінару “Практичні аспекти експорту ягід та дрібних фруктів до Європейського Союзу”, повідомляє Шувар-Инфо.
Після підписання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС та створення Зони вільної торгівлі , в українських виробників з’явилася реальна можливість збільшити обсяги експорту своєї продукції та розширити канали збуту в межах ЄС. Згідно інформації наданої провідними експертами ФАО, в України зараз є великий потенціал для встановлення довготривалих партнерських відносин, які дозволять успішно експортувати вишню та інші ягоди до ЄС та закріпити свої позиції на європейському ринку.
Серед головних трендів на ринку ягоди в ЄС, які будуть корисними для українських експортерів експерти виділили постачання вишні та черешні. За даними ФАО, за останні три роки до ЄС в загальному було імпортовано 18-20 тис. тон свіжої вишні та черешні.
Цікавим є напрямок вирощування лохини. Так, ЄС ввозить 2 тис. тон свіжої лохини на місяць з квітня по травень і по 1 тис. тон в червні, липні та вересні.
Великим попитом у европейців користується малина. Середній обсяг імпорту свіжої малини до ЄС з березня по червень складає 1 тис. тон на місяць, а у липні ця цифра зростає до 3,4 тис. тон.
Експерти ФАО наголошують, що кожен, хто прагне успішно експортувати до ЄС, знати европейські стандарти та вимоги до продукції на цьому ринку.