Ужгородка

Новини Закарпаття

Вишні європейці імпортують більше ніж малини

Постачання свіжих дрібних фруктів до ЄС зараз є одним з найперспективніших напрямків імпорту і щороку зростає на 15%. В грошовому еквіваленті цього року імпорт дрібних фруктів становить &641 млн. Такі дані озвучили експерти Міжнародної організації ФАО під час семінару “Практичні аспекти експорту ягід та дрібних фруктів до Європейського Союзу”, повідомляє Шувар-Инфо.

Після підписання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС та створення Зони вільної торгівлі , в українських виробників з’явилася реальна можливість збільшити обсяги експорту своєї продукції та розширити канали збуту в межах ЄС. Згідно інформації наданої провідними експертами ФАО, в України зараз є великий потенціал для встановлення довготривалих партнерських відносин, які дозволять успішно експортувати вишню та інші ягоди до ЄС та закріпити свої позиції на європейському ринку.

Серед головних трендів на ринку ягоди в ЄС, які будуть корисними для українських експортерів  експерти виділили постачання вишні та черешні. За даними ФАО, за останні три роки до ЄС в загальному було імпортовано 18-20 тис. тон свіжої вишні та черешні.

Цікавим є напрямок вирощування лохини. Так, ЄС ввозить 2 тис. тон свіжої лохини на місяць з квітня по травень і по 1 тис. тон в червні, липні та вересні.

Великим попитом у европейців користується малина. Середній обсяг імпорту свіжої малини до ЄС з березня по червень складає 1 тис. тон на місяць, а у липні ця цифра зростає до 3,4 тис. тон.

Експерти ФАО наголошують, що кожен, хто прагне успішно експортувати до ЄС, знати европейські стандарти та вимоги до продукції на цьому ринку.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору