Ужгородка

Новини Закарпаття

Ікра на вагу золота: як вигідно доїти осетра

Виявляється, доїти можна не тільки корів але й рибу, наприклад стерлядь або осетра, задля отримання  ікри. При цьому рибина не гине, а за два роки знову дасть дорогоцінні «надої». Наскільки вигідно вкладати гроші у відкриття рибної ферми і коли окупиться бізнес?

За розрахунками компанії «Укракваіндустрія», цех з виробництва двох тонн осетрини на рік може розміститися на ділянці площею 100 кв. м. За оцінкою НДІ Азовського моря, початкові інвестиції в організацію господарства з виробництва 50 т осетрових щорічно — $ 0,8 млн, пише Forbes.

Як створити найбільшу в Україні акваферму, де окрім риби ще й виробляють чорну ікру, знають її власники —  Сергій Мєшков та Максим Мостовий. В 2000 році вони вклали $30 тис.в застаріле радянське рибгосподарство в селі Українка на Київщині, знайшли фахівців та запаслись терпінням. Адже, для отримання першої ікри необхідно щоб стерлядь з малька доросла до шестирічного віку, а осетр – до 8-9 років.

Спочатку всі інвестиції пішли на купівлю кормів і риби. Основні витрати йдуть на корми, бо вони імпортні. Тож, щоб прогодувати  10 тис. осетрів. потрібно лише на корми витратити $10 тис. на рік. Ще приблизно стільки ж іде на інші витрати. В сумі партнери вже інвестували в проект до $1 млн.

Одна рибина стерляді дає в середньому 250 г ікри, а осетра — до 1,5 кг. Дорослі особини метають ікру раз на два роки. Тоді починаються справжні прибутки. Свій перший мільйон на аквафермі Мостовий заробив через 10 років – в 2010му і не тільки завдяки ікрі, але й продаючи рибу.

На фермі працюють 10 співробітників, які обслуговують до 40 тис. рибин — це приблизно 30 т. У 2013 році компанія продала 50 кг ікри, за два роки потому — вже 400 кг, ставши першою і найбільшою серед українських аквагосподарств. В 2016 році на фермі зібрали 500 кг ікри. За умови середньої вартості чорної ікри по $1 за 1 г, 500 кг можуть дати $0,5 млн річного обороту. До цього слід додати стабільний дохід від продажу риби.

Мєшков і Мостовий вважають, що їхня компанія вже найближчим часом вийде на обсяг виробництва до 3 т на рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору