Ужгородка

Новини Закарпаття

Протягом року молоко подорожчало на 34%

Через традиційне сезонне скорочення виробництва молока ціни на готову продукцію зростають. З іншого боку, вартість «молочки» дещо стримували незначні коливання експортних цін. Про це повідомила аналітик Асоціації виробників молока (АВМ) Яна Музиченко.

Незважаючи на коливання цін, у листопаді Україна експортувала рекордну кількість  молочних продуктів на зовнішні ринки на суму 13,9 млн дол. Це найвищій показник від початку року. Перевищили українські виробники й всі попередні показники з початку року з відвантаження масла — 3,8 тис. тонн.

В грудні молоко екстра ґатунку коштує 10,18 грн/кг (з урахуванням ПДВ). Така ж його вартість була й листопаді.

Подешевшало на 1 копійку молоко вищого ґатунку — 9,40 грн/кг проти 9,41 у листопаді. Щодо першого ґатунку, то переробники купували його в середньому по 9,10 грн/кг, що на 4 копійки дорожче, ніж в попередньому місяці.

Підбиваючи підсумки року, Яна Музичекно зазначила, що середня ціна на молоко екстра ґатунку у 2017 році склала 8,89 грн/кг, що на 34% вище середньої ціни минулого року. За даними експерта, така ситуація відповідає світовим тенденціям. Вартість молока за останні 5 років зросла в 1,5 рази. Це зумовлено зростанням експорту та цін на молочні продукти у світі, зокрема масла.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору