Ужгородка

Новини Закарпаття

Порошенко і Гонтарєва своїми руками позбавили Україну інвестицій від американської діаспори в 2015 році

Колишній американський військовий і волонтер Гері Табач стверджує, що банк “Радикал” в 2015 році закрили за політичними мотивами. Саме через цей банк в Україну намагались завести мільйони доларів для допомоги українцям від американської української діаспори. Але, за іронією долі, банк ліквідували, через ніби-то зв’язок з так званою “Сім’єю Януковича”.

Про деталі скандального епізоду з “банківського переділу” та його корупційну складову ексклюзивно для телеканалу НАШ розповів сам Гері Табач.

“Я не знаю, в чиїй орбіті впливу приймались рішення в 2015 році, але це сталось в період правління Порошенко. У нас були домовленості з американськими фірмами, що були готові інвестувати в Україну, але процес зірвався. Коли в 2014 році росіяни розпочали агресію проти України, кілька американських військових ветеранів, включаючи мене, вирішили допомогти Україні у її боротьбі з російською агресією. Ми розпочали пошук американських проектів, які могли б бути корисними для України. Одним із таких проектів стало залучення американської української діаспори до надання пораненим українським воїнам медичної допомоги у США та організація курсу лікування ПТСР в Україні”, – розповів він.

За його словами також були заплановані ще два масштабні проекти: 1. Будівництво американськими компаніями каркасно-панельного збірного житла для біженців з Донбасу, яке можна було б зібрати самостійно. 2. Передача передових американських технологій з будівництва «теплиць», які можна було побудувати поруч із житлом та цим забезпечувати роботу біженцям.

“За порадою комерційного департаменту Посольства США в Україні, ми вирішили співпрацювати з банком «Радикал», який нам назвали надійною установою. Банком керували молоді освічені українці, і нам були готові надати велику земельну ділянку під Києвом для реалізації проекту. На кожній зустрічі з українськими партнерами ми підкреслювали, що ми не будемо брати участь у будь-яких корумпованих або неетичних способах ведення бізнесу в Україні, і що наша діяльність повинна бути абсолютно прозорою”, – додав він.

За словами Табача, як тільки всі проекти погодили – банк «Радикал» був виведений з ринку за рішенням Національного банку України. 

“Я намагався з’ясувати причину цього у представника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), пана Олександра Шевченка. Той заявив мені, що банк належить “Сім’ї” – напевно, він мав на увазі, що він належить родині колишнього президента Януковича. Я сказав йому, що коли ми проводили належну перевірку, жоден документ не свідчив про те, що банк належав родині Януковича. Однак, у відповідь на мої наполегливі прохання пояснити, що відбувається, пан Шевченко сказав, що якщо я і далі буду створювати проблеми, моєю діяльністю в Україні зацікавиться українська служба безпеки (СБУ). Я сприйняв це як пряму погрозу і відмовився від свого наміру отримати пояснення від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. На мою особисту думку, асоціювання банку із “Сім’єю” – це лише голослівне виправдання, яке не має під собою жодних підстав та підтверджується нічим. Врешті-решт, я написав листа голові Національного банку пані Гонтарєвій з проханням допомогти продовжити наші проекти. Однак, лише через декілька місяців я отримав лист-відписку від керівника якогось відділу в Національному банку, в якому було зазначено, що банку «Радикал» більше не існує. А трохи пізніше я отримав повідомлення від НБУ про заборону здійснення мною будь-яких фінансових операцій в Україні протягом 10 років”, – бідкається волонтер.

Гері Табач підкреслив, що ніколи не працював в Україні, что будь-якій іншій українській компанії і не отримував від них жодних платежів. З ним же, фактично, вели себе як із злочинцем. Після цього він остаточно відмовився від спроб займатися будь-яким бізнесом в Україні з українськими компаніями і мати справи з українськими чиновниками. А наша країна, завдяки Порошенко і Гонтарєвій, просто втратила чергову порцію інвестицій від іноземних партнерів.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору