Ужгородка

Новини Закарпаття

Податковий спротив: аграрії готові перекривати урядовий квартал

Якщо влада не дослухається до аграріїв, які вимагають скасувати нововведення до Податкового кодексу та бюджету, то в четвер протестувальники перекриють урядовий квартал в Києві. Про це заявив голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков під час Загальнонаціонального аграрного віча, що проходило 19 грудня в Києві, в «Українському домі».

«Вчора відбулася попереджувальна акція із перекриття доріг, вона тривала близько 2-3 годин, сьогодні вона переросте у мітинг. Якщо нас не почують, то буде перекриття урядового кварталу в четвер», — повідомив він.

Зі всієї України на віче зібрались представники найбільших аграрних асоціацій, керівники агропідприємств, щоб прийняти рішення про проведення  Загальнонаціонального аграрного податкового страйку 21 грудня 2017 року у Києві в разі, якщо влада не почує аграріїв і не прийме рішення щодо повернення ПДВ на експорт олійних.

«Нас звинувачують  у тому, що ми добиваємось якихось дотацій, проте повернення ПДВ за імпортовану продукцію – це загальноприйнятий міжнародний процес. Це не кошти з бюджету. Відшкодування ПДВ дозволяє утримувати вартісний баланс на ринку менш рентабельних олійних культур», — повідомив Landlord під час Віча Голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун, додавши, що якби ПДВ зменшили до 7%, як в сусідніх країнах, тоді аграріям й не знадобились дотації.

За словами директора Всеукраїнського аграрного форуму Марії Дидух, саме з прибутку аграрії можуть сплачували оренду землі, підвищували зарплатню і, що найголовніше, утримувати соціальну сферу села, від чого держава давно відмовилась.

«Головна наша мета—обговорити процедуру та шляхи перегляду проголосованих Верховною Радою негативних нововведень для аграрної галузі по податковому та бюджетному законодавству», — зазначила Марія Дідух.

Вона нагадала, що аграрні асоціації звернулися до Президента України з проханням захистити інтереси українських сільгоспвиробників, наклавши технічне вето на прийняті зміни в законодавстві.

Член комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин Іван Мірошніченко повідомив,  що Верховна Рада наразі відмовився брати до розгляду законопроект №7403, який би повернув компенсацію експортного ПДВ на олійні культури.

«На сьогоднішній день немає бажання включати законопроект для розгляду парламентом. Може бути внесений законопроект про відстрочення введення норм щодо скасування відшкодування ПДВ для олійних. У вересні 2018 року можуть скасувати відшкодування ПДВ для соняшника, а щодо рапсу та сої — буде зміщено на 2020 рік», — сказав народний депутат.

Фермер з Хмельниччини Алім Мищик закликав араріїв не чекати від влади чергових обіцянок, а йти під Верховну Раду та на місцях протестувати під обладміністраціями: «Саме депутати та уряд виштовхують нас на протестні акції. Замість того, щоб готуватись до нового сезону, ми вимушені  мерзнути на вулицях та добиватись своїх прав».

В свою чергу перший заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк, виступаючи на Віче, пообіцяв, що в середу під час засідання уряду підніматиме питання щодо несправедливого розподілу бюджетних коштів на тваринництво за рахунок інших аграрних галузей.

                                                                                                                                

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору