Ужгородка

Новини Закарпаття

Банановий рай: чому долар дорожчає, а банани — ні

На фоні  відчутного подорожчання практично всіх продуктів харчування, в тому числі фруктів та овочів, вартість бананів, на перший погляд, майже не змінилась. Landlord поцікавився у експертів, чому банани не дорожчають?

«Насправді банани все ж такі зросли в ціні, але не в Україні, оскільки їх ціна не пов’язана з курсом долара в країні, а залежить від цін, які встановлюють постачальники, — пояснив гендиректор Української асоціації постачальників торгових мереж Олексій Дорошенко. – У сусідніх країнах банани теж дорожчали в той самий період, що й в Україні. Але можна сказати, що у нас ціни ще помірні. Зараз, наприклад, в Україні банани на 6% дешевші, ніж в Польщі. Щоправда, там на 17% нижчі за ціною мандарини».

За словами Дорошенка, якщо ціни на українські продукти залежать від коливання курсу валют і починають підійматись десь за 2-4 тижня після подорожчання долара, то вартість бананів, як і цитрусових залежить в першу чергу від постачальників цієї смачної продукції. Під час оптових закупок ціна на банани може змінюватись 2-3 рази на день.

Щодо «українських» бананів, то їхня вартість також може залежати від якості: якщо товар вже залежався, або не найсмачнішого сорту, то його розпродують дешевше. Іноді в одному магазині можна побачити банани з різних партій і, відповідно, за різними цінами. Ті, що нового завозу будуть дорожчими.

В грудні оптові партії бананів в Україні зросли в ціні і зараз коштують від 27 грн до 29 грн за кілограм в залежності від якості продукту та умов покупки. При цьому ще минулого тижня банани можна було придбати за 25 грн/кг.

Трейдери говорять, що підвищення вартості бананів насамперед пов’язано з ростом закупівельних цін. Це є головною причиною того, чому цей фрукт протягом року подорожчав на 40%, пише hyser.com.ua.

Відзначимо, що в кінці листопада вартість бананів становила 25 грн/кг, тому що у вересні було рекордне зростання експорту цих фруктів. За даними митної статистики, за вказаний місяць наша країна імпортувала 15,6 тис. тонн бананів. Востаннє таких показників вдавалося досягти в докризовий 2013 рік.

У період з січня по жовтень нинішнього року Україна імпортувала бананів на 113,6 млн доларів. Головними постачальниками тропічного фрукту стали Еквадор (62,7%), Коста-Ріка (20,6%) і Колумбія (10,6%).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору