Ужгородка

Новини Закарпаття

Податковий пінг-понг: чи домовляться аграрії з урядом

Протистояння між аграріями та можновладцями продовжується. Сьогодні землероби та агровиробники пікетували комітети Верховної ради з вимогою від членів податкового комітету розглянути законопроект №7403, який передбачає повернення відшкодування ПДВ при експорті олійних культур. Нагадаємо, що 7 грудня парламент проголосував за зміни до Податкового кодексу, яка передбачає скасування відшкодування ПДВ при експорті сої, ріпаку та соняшнику.

Поки аграрії мерзли на пікеті, податковий комітет без попередження переніс засідання. Про це повідомив голова Всеукраїнської ради Андрій Дикун.

«Варто було нам вчора на аграрному Вічі прийняти рішення пікетувати сьогодні податковий комітет, щоб народні обранці почули наші вимоги. Як щойно стало відомо, що засідання комітету перенесли з 14:30 з вул. Липська на 12:00 в приміщення ВР, ось така в нас народна влада!», — заявив він.

Чотири парламентські фракції: «Самопоміч», «Батьківщина», «Народний фронт» та «Воля народу»  пообіцяли ініціювати внесення законопроекту про відміну податкових новацій щодо відшкодування ПДВ на розгляд  нардепів 21 грудня.

Проти припинення відшкодування ПДВ при експорті олійних культур і Кабінеті міністрів. Принаймні про це, на аграрному віче напередодні, заявив перший заступник міністра аграрної політки та продовольства Максим Мартинюк. За його словами, уряд безумовно підтримує стимуляцію переробки агропродукції в країні. Разом із цим Кабмін категорично проти того, щоби це відбувалось за рахунок аграріїв. Мартинюк пообіцяв узгодити заяву Уряду до парламентарів щодо дотацій тваринництва за рахунок інших агрогалузей. Але на сьогоднішньому засіданні Кабінету міністрів про це не згадали.

Аграрні асоціації звертались і до Президента з проханням захистити інтереси сільгоспвиробників, оскільки правка про скасування відшкодування ПДВ під час експорту олійних була прийнята, на їх думку, з грубим порушенням регламенту Верховної Ради. На що Петро Порошенко заявив що поділяє стурбованість аграріїв та закликав усунути неузгодженості, зокрема щодо термінів застосування особливостей оподаткування операцій з сільськогосподарською продукцією

Близько 1000 аграріїв у понеділок вранці на кілька годин вже перекривали декілька автомагістралей по всій Україні. У четвер, 21 грудня, вони готуються до мітингу в Києві з вимогами повернути відшкодування ПДВ під час експорту олійних культур. Сьогоднішня спроба перенести засідання податкового комітету та ігнорування Кабміном прохань аграріїв повернути відшкодування ПДВ вказують на те що сільгоспвиробників залишать без відшкодування. Тож не виключено, що ситуація продовжуватиме загострюватись.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору