Ужгородка

Новини Закарпаття

Яблука не в тренді: європейці віддають перевагу екзотичним фруктам та ягодам

За прогнозами експертів ЄК, урожай яблук в ЄС за 12 років збільшиться до 12,5 млн. тон на рік і це відбудеться виключно за рахунок збільшення врожайності, тоді, як площі під яблуневими садами будуть скорочуватись. Споживання яблук також буде зменшуватись, пише порталу sadyogrody.pl

Як не дивно, але споживання яблук у ЄС до 2030 року продовжить знижуватися, в середньому, на 0,3% на рік. Автори доповіді зазначають, що пропагування здорового харчування помітно збільшило рівень споживання овочів та фруктів у ЄС, проте, яблук ця тенденція не стосується.

«Споживачі ЄС, схоже, надають перевагу екзотичним фруктам та ягодам, ніж більш доступним та відносно дешевшим яблукам», — розповідає Анна Кітала.

Показники експорту яблука з ЄС, за прогнозами фахівців, продовжать зростати, але менш динамічно, ніж у 2006-2016 роках, коли темпи збільшення в середньому складали 5% на рік.

«Варто додати, що ЄС зараз успішно експортує яблуко на все більш віддалені ринки. До 2030 року, експорт яблук в ЄС, ймовірно, збільшиться на 1,8%. У той же час, імпорт яблук скоротиться на 0,5%”, — підсумувала пані Кітала.

 

Похожие записиАмериканцы помогут украинским фермерам получить кредитыНа плантации из миллиона роз вырастили государственный флагВиробники курятини не отримують надприбутківПеревірки агробізнесу: бути чи не бути

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору