Ужгородка

Новини Закарпаття

Перемога аграріїв: нардепи пішли на поступки щодо відшкодування ПДВ на експорт олійних

На засіданні податкового комітету Верховної Ради, який проходив під «супровід» обурених аграріїв, було прийнято рішення повернути норми відшкодування ПДВ при експорті соняшнику. Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко.

Також агровиробникам вдалося домогтися того, щоб скасування повернення ПДВ з експорту рапса було відтерміновано до 2020 року.

«Нас почули! Сьогодні на засіданні податкового комітету ми із 7 народними депутатами відстояли наші умови: по соняшнику залишилось як і передбачено чинною нормою, по рапсу, який не перероблюється в Україні — ця норма буде відтермінована до 2020 року, по сої — норму відтермінували до 1 вересня (замість дискримінаційної норми, яка передбачала термін до 1 березня). Проте, вважаю, що термін треба продовжити мінімум на 1,5 роки», — заявив Бакуменко.

Всі ці домовленості закладуть у новий законопроект №7403, який частково змінить скандальні зміни до Податкового Кодексу України, якф Верховна Рада прийняла 7 грудня. Тоді парламентарі проголосували за скасування ПДВ при експорті сої, ріпаку та соняшнику, що призвело до масових акцій протестів сільгоспвиробників. Сам же законопроект №7403, який частково поверне аграріям норми відшкодування ПДВ при експорті олійних культур розглядатимуть у Верховній Раді на початку нового року.  

«Вже завтра на розгляд ВРУ буде надана оновлена норма. Наступний етап розпочнемо з січня — розгляд законопроекту №7403», — додав Олександр Бакуменко.

 

Похожие записиТеплиці дозволяють найбільше заробити на земліБанки воліють кредитувати недрібних виробниківУкраїнців годують свининою Німеччина та НідерландиУкраїна ввійде в трійку лідерів експорту малини в Європі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору