Ужгородка

Новини Закарпаття

Мартинюк пообіцяв фермерам нові кредити за рахунок держпідтримки тваринництва

Основний інструмент підтримки аграріїв наступного року ‒ це здешевлення кредитів. Мінімізація вартості коштів на 3-4% відбуватиметься за рахунок погашення старого кредиту. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Раніше заступник міністра агрополітики з питань фермерства та розвитку сільських територій Віктор Шеремета розповідав про співпрацю з Офісом підтримки реформ над здешевленням кредитів для фермерів. Тоді ставка планувалася на рівні 5%, повідомляє Agropolit.com

За словами Мартинюка, програма квазіакумуляції ПДВ не дала очікуваних результатів.

«Велика її частина була спрямована на тваринництво. Ми хотіли стабільних цін, а отримали їх підвищення. Хотіли стабілізації, чи нарощення поголів’я, а отримали скорочення. Це програма  проїдання», ‒ вважає він.

За його словами, наступного року планується держпідтримка, що допоможе аграріям досягти бажаного розвитку.

«Я спілкувався з бізнесом. Він готовий, але є недовіра до влади. Тому наступного року ми маємо розробити порядки та їх опублікувати. Основний інструмент підтримки ‒ це мінімізація вартості грошей. Ми ставимо перед собою амбітні цілі в 3-4% за рахунок погашення старого кредиту. Це буде робитись за рахунок 4 млрд коштів, які передбачені на підтримку тваринництва. Маються на увазі кредити на будівництво та реконструкцію тваринницьких приміщень, включаючи обладнання», ‒ розповів Мартинюк.

На його думку, переважно бізнес буде брати кредити на реконструкцію.

«Для того, щоб не потрапити в зобов’язання, як минулого періоду (адже ніхто не знає, яким буде бюджет 2019 року), то наступного року перейдемо до трирічного планування. Тому сьогодні працюємо з банками, аби вони погашали на трирічний період ті відсотки, які має заплатити бізнес. У бізнесу виникнуть інші зобов’язання. Серед банків будуть і не державні, але точно вітчизняні (близько 10)», ‒ підсумував Максим Мартинюк.

Схожі статтіМинистерство, бизнес, банк: взгляд на агробизнес с трех сторонСделка века: Еврокомиссия озвучила условия слияния пивных компаний SABMille…Для получения следующего транша от МВФ Украина должна разрешить продажу зем…IKEA продаватиме домашні ферми для вирощування овочів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору