Ужгородка

Новини Закарпаття

Питання руба: кому нардепи віддадуть землю

На останньому пленарному тижні народні обранці згадали про аграріїв. Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект «Про безпечність та якість кормів». За законопроект проголосувало 229 народних депутатів з 226 необхідних. Також Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради рекомендував прийняти за основу законопроект «Про передачу повноважень розпоряджатись землями, які знаходяться поза межами населених пунктів, об’єднаним територіальним громадам (ОТГ)».

Законопроект «Про безпечність та гігієну кормів», з пакету євроінтеграційних законів, спрямований на уніфікацію законодавства з ЄС. Про це повідомив  заступник комітету Верховної ради України з аграних питань та земельних відносин Олександр Бакуменко.

«З третього разу нам вдалось донести розуміння важливості законопроекту. Він гармонізує українське законодавство з європейськими нормами у сфері державного контролю безпечності кормів, врегульовує питання гарантування безпечності кормів, виробництва, експорту, імпорту, використання, пакування, маркування, транспортування, зберігання та введення в обіг кормів. Закон створює умови для розвитку ринку кормів в Україні та відповідно — зростання обсягів виробництва безпечних та якісних кормів для продуктивних тварин. Підвищує рівень захисту здоров’я тварин», — перерахував переваги прийнятого документу Бакуменко.

Законопроект визначає правові та організаційні засади виробництва та обігу кормів, регулює відносини між органами виконавчої влади та операторами ринку кормів.

Не залишили без уваги народні обранці й земельне питання. Аграрний комітет рекомендував прийняти за основу у першому читанні президентський законопроект, яким Держгеокадастр позбавляється права розпоряджатися землями державної власності, що знаходяться за межами населених пунктів, та передає ці права об’єднаним територіальним громадам. Це не стосується земель оборони, природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, та земель, які мають важливе значення для держави.

Окрім стимулювання діяльності дрібних фермерів та деконцентрації повноважень у центральних органах влади, законопроект дасть поштовх розвитку ОТГ, про це йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

«Під час обговорення законопроекту було підтримано ініціативу щодо надання об’єднаним територіальним громадам у комунальну власність земель державної власності у межах їх території, що дозволить громадам отримати додаткові кошти для розвитку інфраструктури об’єднаних територіальних громад, стимулюватиме решту сільських, селищних та міських рад до об’єднання», — йдеться у заяві Верховної Ради.

На думку авторів законопроекту, передача землі громадам зменшить можливість для рейдерських атак на землі аграріїв.

Схожі статтіMaisadour Groupe: история французских фермеров, которые объединились, чтобы…Кабмин хочет снизить до нуля пошлину на ввоз минеральных удобренийЕкспорт вітчизняного масла до ЄС подвоїтьсяЖивець цього тижня трохи подорожчав

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору