Ужгородка

Новини Закарпаття

Санкційні списки: аміачні добрива під забороною

У відповідь на запровадження Російською Федерацією чергових торговельних заборон, Україна, зі свого боку, розширила перелік товарів, які не можна ввозити від північного сусіда. Так, у перелік заборонених до ввозу товарів з Росії потрапили два види добрив: сульфат амонію і суміш нітрату амонію з карбонатом кальцію. Про це йдеться у змінах до постанови Кабінету міністрів від 30 грудня 2015 року №1147 «Про заборону ввезення на митну територію товарів походженням з Росії». Дію постанови продовжено до 31 грудня 2018 року.

Заміщати заборонені добрива планується вітчизняними хімікатами та імпортом з Білорусії.

За даними Державної служби статистики, в січні-вересні 2017 року на територію України завезено 264,6 тис. тон сульфату амонію на суму 34 млн грн., з них з Росії було завезено 186,5 тис. тон (70,5% від загальної кількості імпорту), а з Білорусі — 73,6 тис. тон (27,8%).

У 2017 році, заявка українських аграріїв на сульфат амонію з Росії склала 50,6 тисяч тон, що на думку експертів, може бути перекрито за рахунок імпорту з Білорусі та, частково, за рахунок вітчизняного виробника. За останні три роки Україна імпортувала з Росії понад 2,4 мільйона тон азотних мінеральних добрив, загальна вартість яких склала $513,4 млрд. Відзначимо, що це 70% від загального імпорту добрив в Україну.

Також під заборону потрапив російський поліетилен з питомою вагою 0,94 або більше,  полівінілхлорид, не змішаний з іншими речовинами.

Нагадаємо, що  грудня 2015 року в перелік російських товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, також потрапили: м’ясо великої рогатої худоби, м’ясо птиці та свинина (свіже, охолоджене або заморожене), м’ясо та їстівні м’ясні субпродукти, солоні або в розсолі, риба і ракоподібні, молочні продукти, плавлені сири, кава, чай, харчові суміші, кондитерські і хлібобулочні вироби, картопля, продукти дитячого харчування, макаронні вироби, соуси, смакові добавки та приправи, пиво, спирт, горілка, корма для котів та собак, сигарети з фільтром, засоби для миття шкіри, інсектициди, фунгіциди, гербіциди, родентициди, обладнання для залізниць та трамвайних колій, дизель-електричні локомотиви.

 

Схожі статтіАндрей Ставницер: «Конференция GRAIN UKRAINE станет главным зерновым событи…Поймать волну. МолочнуюВышел свежий номер LANDLORD. Ищите в супермаркетах «Сильпо», «Мегамаркет», …В 1,7 рази збільшився експорт яєць у поточному році

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору