Ужгородка

Новини Закарпаття

Україна вчетверо наростила експорт винограду

Для України світовий ринок винограду представляє значний інтерес, адже, наприклад, країни ЄС лише на 75% покривають внутрішні потреби його споживання за рахунок власного виробництва. Ринок Росії, Казахстану та інших країн СНД також має певні перспективи, розумне використання яких може прискорити розвиток вітчизняного виноградарства.

Як повідомляє Державна фіскальна служба, за 11 місяців 2017 року експорт вітчизняного винограду зріс у 3,9 раза проти загального обсягу за весь 2016 рік: відповідно 102 тони проти 26. У вартісному виразі зростання склало 55,6%: $98 тис. за січень-листопад цього року проти $63 тис. за 2016 рік, повідомляє Agrotimes.net

Український виноград цього року відправлявся до Білорусі (44% всього імпорту), до Молдови (32,7%), та до Нідерландів (9%).

Водночас обсяги імпорту винограду набагато быльшы за експорт: за 11 місяців 2017 року було закуплено 42,4 тис. тонн на суму $31 млн, у той час, як торік — 44,4 тис. тонн на суму $34 млн. Быльше половини імпортного винограду (54%) потрапляє в Україну з Туреччини, 23% — з Ірану, 6% — з Узбекистану.

Минулого року виробництво винограду в Україні сягало близько 37 800 тонн, що покриває внутрішні потреби його споживання лише на 13%. Тобто сьогодні цей експортний резерв для вітчизняного агробізнесу залишається невикористаним та потенційно є одним із найбільш прийнятних і ефективних нішевих рішень серед реальних напрямів диверсифікації видів сільськогосподарської діяльності в малих та середніх формах господарювання, передає Агро Бізнес.

За останні 5 років світове виробництво винограду зросло майже на 2,8 млн тонн, або 114,5%, в тому числі найвищі темпи динаміки спостерігалися у Перу – 152% і в Китаї – 137,8%. Останній також є лідером за темпами росту споживання винограду – 136,5%.

За даними досліджень і аналізу інформації оглядового видання USDA «Fresh Deciduous Fruit: World Marketsand Trade (Apples, Grapes, &Pears)» світове виробництво усіх сортів винограду у 2016–2017 маркетинговому періоді прогнозується на рівні рекордних 22,0 млн тонн.

В абсолютному і відносному вимірі основним та найбільшим виробником винограду в світі залишається впродовж багатьох років Китай, який вирощує 10,2 млн т, або 46,4% від загального обсягу. Також значним є виробництво винограду в Індії – близько 2,8 млн т та Туреччині – 2,3 млн т, а також у країнах ЄС – майже 1,7 млн т і США – 1 млн т. Саме на ці країни разом припадає майже 83% від загального обсягу його виробництва в світі.

Очікується, що виробництво винограду у країнах ЄС в цілому скоротиться на 61 000 тонн, до 1,7 млн тонн. При цьому спостерігаються тенденції загального зменшення площ насаджень виноградників, що посилюються через несприятливу погоду у провідних його країнах-виробниках – Італії та Греції.

 

Схожі статтіКитай цікавиться якісним українським медомЕкспорт української «аграрки» щороку зростатиме на 20%Україна може стати виробничим хабом КанадиHorsch показала новий агрегат для поверхневого обробітку грунту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору