Ужгородка

Новини Закарпаття

Харчовий лічильник: скільки їжі ми викинемо після новорічних свят

Українці вже активно закуповують продукти на новорічні та Різдв’яні свята, бо в нашій традиції накривати такі щедрі столи, де наїдки стоять в три ряди, а гості не можуть з’їсти і половину наготованого. Напередодні свят нам запропонували підрахувати, скільки їжі піде у смітник після новорічних посиденьок. Громадська організація «ReThink» та асоціація Український Клуб Аграрного Бізнесу (УКАБ) запустили онлайн лічильник підрахунку вартості харчових відходів.

Так, якщо ви плануєте витратити півтори тисячі гривень на святковий стіл на двох людей,  враховуючи їжу та алкогольні напої, то швидше у смітник відправиться їжі на 200 гривень. Якщо таку ж суму витратять інші українці, то результат марно витрачених грошей на всіх складе майже мільярд гривень.

«Щороку в світі викидається 1,3 млрд тон їжі на суму понад €1 трильйон. Якби їжу, яка пішла на смітник, уявити у вигляді країни, то вона посіла б третє місце у світі за викидами СО2, після США та Китаю», — заявляють у «ReThink».

За даними організації, 30%  земель та 25% прісної води використовуються для виробництва їжі, котра ніколи не буде спожитою, а кількістю їжі, що викидається у Європі, можна було б нагодувати 200 млн тих, хто потрепає від голоду. В середньому ми втрачаємо 45% овочів та фруктів, 35% риби та морепродуктів, 30% зернових, 20% м’яса та молочних продуктів.

В ООН закликали українців доєднатись до акції «Нульовий голод». Весь наступний рік пропонується провести під гаслом «Ні харчовим відходам».  У Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (ФАО) оприлюднили поради, як можна зробити так, щоб зменшити кількість харчових відходів, і не тільки у новорічні свята.

«Будьте реалістами — плануйте все заздалегідь і не готуйте частування на 50 осіб, якщо до вас в гості прийдуть тільки 5. Покладіть у морозильник нез’їдене або віддайте гостям. Все, що залишилося, відразу покладіть в морозилку на потім. Взагалі їжу не слід залишати при кімнатній температурі довше, ніж на дві години. Нехай нез’їденим стане завтрашнім обідом або вечерею. З’їжте що залишиться, перш ніж готувати щось нове. Нехай ваші гості самі кладуть собі в тарілку стільки, скільки самі забажають. Віддайте іншим те, що не використали самі», — наголосили у ФАО.

 

Схожі статтіМиллион из алых роз (фотопроект)Україна може стати виробничим хабом КанадиЗ нового року зміняться гігієнічні вимоги до виробників свининиВегани проти перегною

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору