Ужгородка

Новини Закарпаття

Індійська капость: чим для українців обернеться підняття мита на нут та сочевицю

Індія підвищила митні збори на імпорт до країни нуту та сочевиці на рівні 30%. Про це повідомляє The Western Producer. Це вже відобразилось на цінах бобові, зокрема на білу та червону квасолю на внутрішньому ринку України. Так з початку грудня за даними Шувар-інфо ціни на ці продукти впали від 4 до 8 гривень за кілограм.

В Індії споживають щонайменше 14 видів бобових. Більша частина її населення — вегетаріанці. Але самостійно внутрішній попит на цю продукцію країна задовольнити  не може. Кожен рік споживання бобових в Індії збільшується. Так, у 2016 році Індія імпортувала 6,2 млн тон бобових культур, тоді як у попередньому, 2015 році, — 5,4 млн. тон.

Очікується, що в наступному році, врожай нуту та сочевиці в середині країни істотно збільшиться та задовольнить внутрішні потреби. Тому уряд Індії, з метою захисту внутрішнього виробника, прийняв рішення підняти мито на ці продукти. Відмічається, що практично відразу після офіційної заяви керівництва країни про прийняте рішення, внутрішні ціни на сочевицю в Індії виросли приблизно на 4%.

Нагадаємо, що в листопаді 2017 р Індія підвищила імпортне мито на горох до 50%. Тоді, в результаті поставки бобових з України, істотно скоротилися.

Від таких економічних запобіжників введених урядом Індії на нут та сочевицю, постраждають експортери з Канади, яка є найбільшим постачальником зернобобових в Індію. Так, за даними Канадської комісії по зерну, за перші 3 місяці поточного МР Канада експортувала лише 57,4 тис. тон сочевиці, що майже в 3 рази нижче за показники аналогічного періоду попереднього.

Ці заходи з боку Індії скоріш за все будуть мати сезонний характер. Про це заявив надзвичайний і повноважний посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті. Але українські виробники бобових вже відчули негативний вплив. За словами спеціаліста із закупівель «Української зерноторгової компанії» Олексія Бондаренко,  протягом останніх трьох тижнів закупівельні ціни на горох зменшились в середньому на 15-17% — до 5500 гривень за тону.

«Це майже на рівні його собівартості. Дрібні й середні виробники не хочуть продавати товар за цими цінами. Вони притримують горох «до кращих часів», — зазначив він.

За словами директора консалтингової компанії «УкрАгроКонсалт» Сергія Феофілова, подальша ситуація з цінами на бобові буде залежати від того, як швидко трейдери знайдуть нові ринки збуту. Серед можливих претендентів експерт називає країни Африки та Близького Сходу.

«За кілька останніх сезонів фермери, які насправді є ключовими постачальниками нішевих культур, звикли до високого рівня маржі на зернобобові. Вони не поспішатимуть і не продаватимуть продукцію за безцінь», — упевнений Сергій Феофілов.

Схожі статтіГордые и зависимые. Как проходит лечение холдингов UkrLandFarming и «Мрія»Агрохолдинг «Сварог Вест Групп» инвестировал $2,5 млн в создание аграрного …Закладка гектару горіхового саду обходиться в $1800Новий земельний кадастр утричі зменшив вартість реєстрації земельних діляно…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору