Ужгородка

Новини Закарпаття

Картопляний бум: в Європі зібрали рекордний урожай овоча

У країнах Північно-Західної Європи зібрали рекордний врожай картоплі – 29 млн. тон, що на 18% більше ніж минулого року. І це без урахування насіннєвої картоплі та картоплі на переробку, повідомляє УкрАгроКонсалт.

У Бельгії та Нідерландах урожай столової картоплі збільшився відповідно на 21 % і 24 %. В Німеччині та Франції — на 19 %, Великобританії — на 4 %.

Через це ціни на картоплю в країнах ЄС суттєво знизились. Так на  німецькому ринку у кінці листопада ціни на цей продукт склали близько €110/т у порівнянні з €180/т  у попередньому році. А ось у Польщі, незважаючи на врожай, спостерігається зниження попиту на картоплю на 4-5 кг (5,5 %) у порівнянні з сезоном 2015/2016.

В Україні цього року зібрали майже стільки ж картоплі , як у Європі — 22 млн. тон (урожайність 166,6 центнерів з гектару). Минулого року врожай цього овоча становив близько 21,7 млн. тон  (за даними Державної служби статистики). І це не зважаючи на погані прогнози аграріїв через несприятливі погодні умови в цьому році. Пізні приморозки частково погубили врожай тих, хто рано посадив картоплю. А тижнева 40-градусна спека влітку вдарила по пізнім сортам, що не дозволило сформувати урожай, на який розраховували аграрії. Але разом з цим в Україні в цьому сезоні збільшились виробничі площі під картоплею на 1%. Загальна площа посівів під картоплю склала 1,32 млн. га.

 

Схожі статтіЗа пять лет Украина потеряла 12% площадей под зерновымиВ Азії зацікавились українськими солодощами75% світового меду забруднено пестицидамиВ Україні збільшили виробництво молока екстра-ґатунку до 15%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору