Ужгородка

Новини Закарпаття

Безпрограшний варіант: в Україні вигідніше за все займатись агробізнесом  

Підбиваючи фінансові підсумки 2017 року, економісти в черговий раз переконалися в тому, що, як і в 2015 та 2016 роках, найбільш прибутковою галуззю економіки України є АПК. Так, 90% аграрних підприємств отримали прибутки у 2017 році. Про це повідомляють у Державній службі статистики України.

В оприлюдненому звіті Держстату, друге та третє місто після сільського господарства з отримання прибутків стали компанії зі сфери охорони здоров’я – 79% і торгівлі – 76%.

Ризиковано цього року було займатись транспортним бізнесом та утримувати складські приміщення. В цих галузях 41% підприємств працювали зі збитками. За ними найбільш ненадійними виявилися підприємства у сфері громадського харчування – 39%, операцій з нерухомістю – 36% та, на жаль, промисловість – 30%.

Загалом зі збитками цього року працювала третина всіх українських підприємств. Щодо агросфери, то протягом року витрати на виробництво сільгоспродукції збільшились на 22%. Так витрати на продукцію рослинного походження зросли на 23,4%, а тваринного — на 18,6%. Ризики збільшення собівартості виробництва аграрії вклали у ціну товарів, відповідно цей тягар ліг на плечі споживача.

Причиною зростання вартості виробництва агропродукції стало збільшення ціни на паливо та добрива, які купуються за валюту, відповідно, зростання курсу призводить до здороження продукції, пояснив Landlord економіст Олександр Охрименко.

«Якщо говорити про зерно, то в нас більше 50% витрат на його виробництво — це паливо та мінеральні добрива, які завозяться в Україну. Зростають ціни на валюту – збільшується собівартість виробництва. Як наслідок, на сьогоднішній час ми стали заручниками імпортної енергії та міндобрив. З цієї причині будь-яке коливання курсу валют автоматично призводить до того що в нас дорожчає зерно. А воно, зокрема, є головним продуктом для тваринництва», — каже він.

За його прогнозом ціна вартості агровиробництва буде зростати і надалі.

«Нафта дорожчає, скоріш за все ціна на дизпаливо та міндобрива теж зросте. Тут ми можемо тільки спостерігати, а зробити поки що нічого не можемо», — додав він.

Схожі статтіДиких кабанів відстрілюватимуть через чумуІндія вимагає обробляти українське зерно шкідливим препаратомОфшорний сонях: експорт олійних культур зріс на 1 млн тонОжинові прибутки: рентабельність вирощування ягоди перевищує 400%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору