Виробники сільгосптехніки просять продовжити перехідний період реєстрації тракторів, причепів та деталей до листопада 2018 року. Про це йдеться в зверненні Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) до заступника міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Ольги Трофімцевої.
В Україні на сьогодні існує технічний регламент від 28 грудня 2011 року, дія якого спливає наприкінці цього року. У Кабінеті міністрів внесли до нього правки, які зобов’язують виробників с/г техніки отримати сертифікати на виготовлену продукцію до 1 березня 2018 року, але в УКАБі бачать в цьому терміні небезпеку для весняно-польових робіт.
«Необхідність отримання сертифікату відповідності затвердженого типу до 1 березня 2018 року може призвести до того, що компанії-виробники не зможуть передати техніку клієнтам на початку сезону весняно-польових робіт. Така затримка буде спричинена тим, що процедура затвердження типу у нинішньому вигляді доволі складна та довготривала. Тому Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» вважає за необхідне продовжити перехідний період до листопада 2018 року», — йдеться у зверненні аграрної асоціації.
УКАБ також звертає увагу чиновників на недосконалість самого технічного регламенту, та застарілі норми документообігу. Так й досі більшість процедур відбувається на папері, що забирає чимало часу та адміністративного ресурсу і ускладнює процес виходу на ринок техніки. Це також несе небезпеку і для самих виробників, оскільки вся технічна документація на тип, опис та результати випробувань не захищені.
«Станом на сьогодні українська процедура затвердженого типу подібна до європейської, проте наявність сертифікату та результатів випробувань техніки, отриманих від європейських дослідницьких установ, не звільняє від проходження точно таких же випробувань за українською процедурою. Крім того, норми на викиди шкідливих речовин, безпеку, технічне оснащення випробувальних лабораторій у Європі перевищують рівень українських установ. Також європейський сертифікат видається на необмежений термін, тоді як український – лише на 5 років з проведенням періодичних перевірок виробництва кожні 2 роки», — йдеться у листі УКАБ.
За словами координатора комітету техніки при УКАБі Олега Нестерова, запропонований проект постанови полегшить вихід на ринок якісної техніки.
«Проект дозволить встановити необмежений термін дії сертифікату затвердження типу, що відповідає європейським нормам. Буде запроваджено скасування попередніх та поточних перевірок виробництв, котрі мають сертифіковану систему управління якістю (QMS) та відповідають світовим вимогам. Продовження перехідного періоду до листопада 2018 року дасть змогу аграріям на початку весняних робіт отримати замовлену техніку і надасть державі час для впровадження змін до процедури затвердження та адаптації українського законодавства до норм ЄС. Ці зміни позитивно вплинуть на імідж країни і відкриють можливості для вітчизняних виробників підвищити рівень виробництва та експортувати продукцію за кордон», — заявив він
Схожі статтіNufarm – командная игра В июне дотации аграриям увеличатся втроеЕкспорт вітчизняного ріпаку зріс на 1 млн тоннСолодке питання: чого чекати виробникам від зміни маркування цукру