Ужгородка

Новини Закарпаття

Саудівська Аравія відкрила свій ринок для 80 видів української агропродукції

Українські агровиробники отримали можливість експортувати 80 видів перероблених харчових продуктів до Саудівської Аравії, завдяки сприянню міжнародного проекту IFC «Інвестиційний клімат в аграрному секторі країни. Про це повідомляє Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

«Держспоживслужба провела перемовини з компетентною службою Королівства Саудівська Аравія, за результатами яких погоджено використання форми сертифіката здоров’я на експорт з України перероблених харчових продуктів», — повідомили у відомстві.

Зазначена форма дасть можливість експортувати окрім кондитерських виробів, ще й близько 80-ти інших видів перероблених харчових продуктів відповідно до класифікації Регламенту Ради країн Перської затоки Guide for control on imported foods (в редакції 2017 року).

Для деяких категорій товарів діють додаткові умови до певних видів харчових продуктів, що вимагають наявність вимог за стандартом халяль, наголошують експерти.

Саудівська Аравія займає перше місце з експорту української аграрної продукції до країн Перської затоки. На цю країну припадає 66% експорту з шести країн регіону. Про це повідомляють в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Ключовими продуктами українського експорту до Саудівської Аравії є м’ясо й субпродукти, яйця, зерно, олія, цукор, тютюн та інше.

За останніми аналітичними дослідженнями міжнародних маркетингових організацій, країни Перської затоки є одними із найперспективніших ринків у світі. Тут зосереджені великі фінансові ресурси, які інвестуються в різні сфери економіки. Дві третини усього населення Близького Сходу проживає саме в Саудівській Аравії.

Також перспективними ринками збуту в наступному році для української аграрної продукції є Єгипет, Туреччина Катар, Бразилія та  Велика Британія, яка після виходу з ЄС планує підписати з Україною відповідні торговельні договори. Про це заявив міністр економічного розвитку Степана Кубіва на конференції СОТ. Представники Єгипту підтвердили розширення торгово-економічного співробітництва, зокрема в агросфері, туризмі та промисловості.

Схожі статтіМікрозрошення здатне збільшити урожай кукурудзи удвічіПавутинний кліщ може знищити до 70% посівів соїУкраїна увійшла до трійки експортерів горіхівЗемлі Великобританії втрачають придатність для землеробства

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору