Ужгородка

Новини Закарпаття

Укуси комах: як з’ясувати, що саме вас покусало та як найкраще вчинити?

Не тільки комарі та бджоли. Влітку зростають ризики отримати укуси різних комах, після яких виникає сильна алергічна реакція і не одразу можна зрозуміти, у чому проблема.

Подробиці дізнавалась НАШа Алла Вишня.

Найбільш небезпечні кліщі, деякі стають причиною тяжких захворювань, наприклад, хвороба Лайма, кліщовий вірусний енцефаліт, марсельська гарячка. Комаха випускає анестезуючу рідину і тому складно відчути місце укусу. Видаляти комаху варто вкрай обережно, повільно викручуючи спеціальним пінцетом чи за допомогою нитки. Потім ранку слід обробити антисептиком. Видаленого кліща найкраще віднести до лабораторії аби дізнатися, що ви не інфікувалися. Тим, хто багато подорожує природою можна навіть зробити вакцинацію.

Укуси комах здаються звичними і часто ми не зважаємо на них, однак у деяких виникає сильна алергія у вигляді набряку. Народна медицина пропонує прикласти розрізану цибулину чи яблуко. А от доказова медицина радить промити місце укусу водою з милом, прикласти холодний компрес і не чіпати рану. Алергія може мати й інші реакції.

Ознаки алергічної реакції на укус комахи:

  • Біль і почервоніння у місці укусу;
  • Набряк місця укусу;
  • Свербіж та висипання;
  • Набряклий язик, очі, губи, сиплий голос;
  • Біль в грудях, важке дихання;
  • Сильне зниження тиску;
  • Нудота.

Рідше трапляється анафілактичний шок від укусу комахи, наприклад, бджоли, тому якщо знаєте, що у вас хоч раз була анафілаксія на укус комахи, із собою потрібно мати ампулу адреналіну. Якщо ситуація не критична, однак алергія все ж турбує, допоможуть антигістамінні препарати, кажуть лікарі, вони зменшують набряки, почервоніння та свербіж.

Укус бджоли від оси легко розпізнати, бджола залишає жало, яке потрібно одразу вийняти, інакше може виникнути некроз тканин навколо. А от оса жала хоч і не лишає, але її укус значно пекучіший і біль триває довше. Захиститися від комах, коли ви на природі, можна за допомогою репелентів та ретельно підібраного одягу.

Комахи і небезпечні тим, що деякі при укусі впорскують незначну кількість отрути, а якщо укусів було багато, то це ризиковано для здоров’я. Бактерії окрім кліщів передають також і малярійні комарів, які не трапляються в наших широтах. Малярія є ендемічною хворобою у країнах Африки, частині Азії та в Центральній Америці та в деяких країнах Південної Америки.

  • За показниками телеперегляду за 25 тиждень 2021 року НАШ телеканал входить в ТОП-10 серед загальнонаціональних телеканалів України з такими показниками: Rat – 0,29%, Shr – 2,03% * (ЦА: 18+ (50К +). Аудиторія Києва, також активно дивиться НАШ. Серед всеукраїнських телеканалів, ми на 8 місці з такими даними: Rat – 0,45%, Shr – 3,27% * (ЦА: Київ 18+). * Зазначені в статті результати дослідження ТВ -аудиторія належать ІТК ; дослідник – Nielsen, моніторинг – Комунікаційний Альянс. Дані надані телеканалом “НАШ” за 25 тиждень 2021 Overnight надані за показниками rat%, shr%.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору