Ужгородка

Новини Закарпаття

Хто кого: битва соняшника проти пшениці набирає обертів

Другий рік поспіль в Україні посівні площі під соняшник дорівнюють площам під пшеницею. Про це заявив генеральний директор агентства УкрАгроКонсалт Сергій Феофілов.

За словами експерта, це вказує на зміну в структурі посівів в Україні. Аграрії взяли до уваги вищу рентабельність кукурудзи, більш високий попит та зміну клімату. Збільшення площ під посіви кукурудзи буде спостерігатись і в наступному році. А через кілька років олійна культура за обсягами виробництва перевищить пшеницю.

Збільшення площ під соняшник не вплине на ціну кукурудзи. Так, за словами генерального директора асоціації «Укроліяпром» Степана Капшука, площі за рік збільшилися на 2%, до 6,075 млн га, проте врожайність соняшнику в цьому сезоні впала – з 22,4 ц/га до 20 ц/га.

Географію посівів змінила ще одна популярна в українських аграріїв культура – кукурудза. Засівати нею стали поля далі на північні, відзначають фахівці УкрАгроКонсалту. При цьому на сході краъни кукурудзи висаджують все менше. Однак пропорції поки все одно на користь сходу. Там розташовано більше 30 % площ, на півночі – чверть, й у центральній і західній частинах – по 22%.

А ось площі під овочі в Україні зменшились на 7%.  Це відобразилось на обсягах виробництва, стверджує експерт ринку продовольства Ольга Мозгова. За цей час обсяги виробництва овочів на підприємствах зменшилися від 1% до 17% від загальноукраїнського виробництва. 83% українських овочів вирощують приватники

Схожі статтіКанада одобрила зону свободной торговли с УкраинойКитай відкрив ринок для українського шроту і жомуНа рахунку рейдерів 700 захоплених цьогоріч підприємствЖивець цього тижня трохи подорожчав

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору