Ужгородка

Новини Закарпаття

У 2018 році вегатаріанці задаватимуть тренд на агроринку

Один з наймодніших трендів останніх років – вегетаріантсво починає впливати на основні напрями агровиробнитцтва в світі. Ядро цієї течії в Україні становлять офісні працівники 25-30 років, переважно з сектора інформаційних технологій. Модно одягнений молодий чоловік з бородою, татуюваннями, iPhone і хорошим англійською мовою — характерний образ представника вегетаріанської субкультури. Ні у звичайно головна «фішка» — відмова від вживання продуктів тваринного походження, категоричність якого варіюється в залежності від приналежності до конкретної підгрупі вегетаріанства.

За результатами дослідження Київського міжнародного інституту соціології, вегетаріанців в Україні вже 2 млн осіб і їх кількість продовжує зростати, пише Pro-consulting.ua

5% активного населення, об’єднані ідеєю здорового способу життя на основі рослинної їжі, і вже є групою, здатною сформувати певні зміни в українській економіці. Перш за все, в сфері громадського харчування. Так, в онлайн-гіді для вегетаріанців Happy Cow вже присутні 40 українських спеціалізованих ресторанів, з них 20 розташовані в Києві, 6 — у Львові, по 4 — в Одесі і Харкові, 3 — Дніпрі. Не можуть залишити без уваги таку значну групу споживачів і традиційні закладу. В меню звичайних ресторанів і кафе все частіше з’являються вегетаріанські страви.

Збільшення кількості шанувальників рослинної їжі формує певний тренд і в сільському господарстві. Особливо він зачіпає виробництво бобових культур, які замінюють вегетаріанцям тваринні білки. У 2015 році в Україні створена Спільнота виробників і споживачів бобових. Вона активно співпрацює з вітчизняними селекціонерами і Мінагрополітики. Ця діяльність в найближчі роки повинна вилитися в збільшення площі посівів і, як наслідок, врожаю бобових в нашій країні.

Вирощування таких агрокультур, як горох, соя, сочевиця, стає все більш привабливим не тільки через підвищення попиту на них на внутрішньому ринку, але і через їх значний експортний потенціал. Адже популярність вегетаріанства зростає в усьому світі.

А найбільший ринок бобових звичайно ж в Індії, 38% населення якої традиційно дотримується рослинної дієти. Договірна робота з цієї величезної країною вже ведеться. Якщо вдасться реалізувати проект з вирощування на нашій території сортів бобових, звичних для ринку Індії, це дасть значний імпульс до розвитку цього, поки нішевого, сектора вітчизняного сільського господарства.

Ось таким чином ідеї, які оселилися в умах значної кількості людей, змінюють навколишній світ. Експерти очікують, що через 10-20 років, з приходом нового покоління, зміняться і головні світові тренди. Ну а поки популярність вегетаріанства знаходиться на підйомі, українським підприємцям варто осідлати цю хвилю на внутрішньому і міжнародному ринках з метою звернення її енергії в максимальну користь як для себе, так і для нашої країни в цілому.

Схожі статтіУрожай зерна в этом году уменьшится на 4 млн тоннЧерез африканську чуму свинарі втратили 125 млн гривеньМХП вирощуватиме органічне зерно для ЄвропиОбсяг сільгосптехніки оцінюється приблизно в $ 600 млн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору