Ужгородка

Новини Закарпаття

Пастка управителя: мешканці ЖК “Парк Стоун” ведуть боротьбу за законне право змінити ЖЕК

Незважаючи на прийнятий у 2015 році Закон «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», мешканцям багатоповерхівок вкрай складно поміняти керуючу компанію. Кишенькові організації забудовників не роблять якісних послуг, але всіма силами прагнуть зберегти за собою право контролю і управління житловим комплексом, оголошуючи мешканцям справжню війну.

Про це повідомляють “Факти”.

В Україні з 2015 року стартувала реформа в житлово-комунальному секторі. Уже шість років в країні врегульовані всі питання, пов’язані з ЖЕКами, обслуговуючими багатоповерхові комплекси. Тобто шість років тому жителі комплексів отримали всі роз’яснення щодо законних процедур як по створенню ОСББ, так і по зміні керуючої компанії. Закон № 417-VIII «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» регулює правовідносини між власниками квартир і керуючою компанією, описує докладно процедури, пов’язані зі зміною управителя (тобто переходу від одного ЖЕКу до іншого) .Однак, незважаючи на цілком законні підстави жителів багатоквартирних будинків поміняти керуючу компанію (КК), на практиці все відбувається зовсім інакше.

Як правило, приватні ЖЕКи, створені забудовником і отримали право розпоряджатися будинком «у спадок» відразу по завершенню будівельних робіт, не бажають розлучатися з ласим доходом у вигляді високої плати за свої «послуги». Навіть якщо мешканці приймають рішення відмовитись від обслуговування такою компанією, перейти до нової вдається не відразу. Так сталося з власниками квартир у відомому київському ЖК «Парк Стоун», які вже багато місяців ведуть боротьбу за своє надане їм законом № 417-VIII право змінити керуючу компанію.

Зміст

  • 1Епічний початок
  • 2Висока ціна
  • 3Протокол є

Епічний початок

Після введення ЖК «Парк Стоун» в експлуатацію в 2013 році, згідно з традицією, компанія забудовник «Метал-сервіс» передав на обслуговування комплекс своєї «дочірньою» структурі – компанії «Парк-Стоун Сервіс». Як правило, більшість будівельних компаній на ринку Києва мають свої кишенькові ЖЕКи, які моментально беруться обслуговувати побудований комплекс. І все б нічого, але з кожним роком мешканці будинку все частіше стикалися з байдужістю і навіть недбалістю обслуговуючої компанії. Починалося все з малого – ігнорування заявок від мешканців, тривалий вирішення проблемних питань.

«Коли траплялися поломки і збої в обслуговуванні, наприклад, майже повне відключення опалення на нижніх поверхах взимку 2020/2021, ЖЕК не усували проблему. Потім вони придумали відмовку – біля будинку великі борги, тому нічого робити не стануть. І на будь-яке звернення вони посилалися на ці борги і не реагували ні на одну заявку. Далі більше. Відключили в під’їздах ліфти – з трьох в під’їзді залишили один. Чому? Говорили, що «у вас борги», – розповіла член ініціативної групи мешканців ЖК «Парк Стоун» Марина Каспарова. При цьому, ЖЕК не поспішав вирішувати питання з боржниками, перекладаючи проблеми на плечі сумлінних платників – відмовляючи їм в якісних послугах.

Причому, за словами мешканців, доходило до масового відключення від електроенергії ліфтів. Згодом ситуація не тільки не покращилася, але і зайшла в глухий кут. Керуюча компанія «Парк-Стоун Сервіс» не передала кілька під’їздів на обслуговування Київтеплоенерго. Це означає, що частина будинку отримали право оформити прямі договори з ТКЕ, а частина як і раніше платили ЖЕКу за отримане тепло в осінньо-зимовий період. Це означає, що платіжки надсилав управитель, тоді як в сусідніх під’їздах платіжки були від «Київтеплоенерго».

«І раптом з’ясувалося, що цифри від ЖЕКу за тепло в рази вище, ніж в рахунках від« Київтеплоенерго ». Причин такої ситуації в ЖЕКу не назвали, а прохання передати весь комплекс і всі квартири на обслуговування ТКЕ проігнорували », – розповіла Марина Каспарова. Ініціативна група мешканців на початку літа 2021 року направила лист в ТКЕ з проханням пояснити ситуацію, що виникла з відсутністю прямих договорів частини квартир ЖК «Парк Стоун». У своїй відповіді ТКЕ пояснив, що забудовник не передав частину комунікацій комплексу на обслуговування «Київтеплоенерго».

«До сих пір перший, другий і восьмий під’їзди будинки не підключені до гарячого водопостачання, жителі змушені користуватися виключно бойлерних нагріванням», – розповів один з мешканців ЖК «Парк Стоун».

Накопичені проблеми і складнощі у взаєминах із ЖЕКом, який просто відмовлявся надавати послуги, а в своїх платіжках виставляв дуже завищені в порівнянні з іншими ЖЕКами суми оплати своїх послуг, наростали, як снігова куля.

Особливо складно мешканцям «Парк Стоун» доводилося взимку, коли, крім багатотисячних платежів за тепло, вони зіткнулися з цілковитою відсутністю роботи ЖЕКу по очищенню території від снігу. Мешканці комплексу розповіли, що двірники керуючої компанії періодично чистили тротуари, але проїжджаючи частина представляла собою снігові завали, що не дозволяють нормально проїжджати автомобілів. З урахуванням всіх факторів мешканці влітку 2021 організували збори і прийняли рішення змінити ЖЕК, розлучившись з управителем «Парк-Стоун Сервіс».

Висока ціна

Жителі ЖК «Парк Стоун» кажуть, що проблеми з нинішнім управителем тривають вже багато років. Особливо вони почали накопичуватися три роки тому. Спочатку компанія без пояснень і обгрунтувань спробувала підняти вартість обслуговування. «У мартеапреле 2018 року відбулася перша спроба незаконно і без адекватних пояснень підняти жителям вартість комунальних послуг більш ніж в 2 рази, яка була« відбита »мешканцями будинку після неодноразових звернень до КМДА, Антимонопольний комітет, Держспожівслужбу і інші органи влади», – пояснили мешканці комплексу.

Але кульмінацією стала пожежа в одному з під’їздів ЖК в 2018 році. Причиною лиха стала незадовільна робота «Парк-Стоун Сервіс». За даними свідків події, нездатність або небажання даної компанії привести обладнання будинку у відповідний стан і виправити допущені забудовником порушення в будівництві привели 13.11.2018 р до масштабної пожежі в електричної шахті шостого під’їзду будинку. «В результаті пожежі вигоріла електрична шахта від 2 до 22 поверху будинку з усіма кабелями, обладнанням і поверховими щитами з електролічильниками. Під час пожежі не спрацювала ні система протипожежної сигналізації, ні система димовидалення, ні система управління ліфтами, за наявність і обслуговування яких «Парк-Стоун Сервіс» регулярно отримувало кошти від мешканців будинку. Протипожежні водопроводи перебували в непрацездатному стані, а пожежні гідранти на поверхах взагалі були відсутні. Також було відзначено порушення норм будівництва у вигляді відсутності кабельних проходок”, – повідомив один з постраждалих від пожежі мешканців будинку.

Про цю трагедію також детально писав ресурс «Оазис». Вирішувати питання відновлення систем після пожежі ЖЕК відмовлявся, а електропостачання в під’їзді було відновлено тільки через 7 місяців після пожежі. За свідченням мешканців будинку, управитель «Парк-Стоун Сервіс» повністю відсторонився від вирішення проблем і ліквідації аварійної ситуації – ремонт і відновлення, прибирання приміщень після пожежі велися силами і на кошти самих мешканців.

А в квітні 2019 року ЖЕК знову почав виставляти мешканцям будинку рахунки за збільшеною вдвічі ціною за обслуговування і без відповідного обґрунтування. До того ж, ЖЕК навіть не намагався узаконити таке підвищення через підписання додаткових угод з мешканцями – нічого такого власники квартир в комплексі не підписували.

Зрозуміло й логічно, що в такій ситуації власники квартир в ЖК виступили за зміну керуючої компанії. Однак реалізовувати своє законне право на зміну ЖЕКу їм доводиться в постійній боротьбі з агресивним нинішнім управителем, який не бажає розлучатися з таким прибутковим бізнесом, як обслуговування РК «Парк Стоун».

Протокол є

Розуміючи, що «Парк-Стоун Сервіс» покращувати якість послуг не планує, а ціни готова регулярно підвищувати, ініціативна група мешканців будинку зайнялася процедурою зміни управителя. Для цього були попередньо проведені переговори з компанією «Затишна оселя», що обслуговує сусідній ЖК «Парус», а потім проведено збори власників квартир з голосуванням за зміну ЖЕКу. На загальних зборах мешканців 1 липня 2021 року більшістю у голосів було затверджено рішення про припинення обслуговування РК компанією «Парк-Стоун Сервіс» з 1 жовтня 2021 року. Протокол зборів був складений, згідно із законодавством, і вже опублікований на сайті Київміськдержадміністрації. Згідно з документом, за рішення про зміну управителя проголосувало 385 власників квартир ЖК, тобто, власники понад 62% майнових прав на приміщення ЖК. Лист про відповідне рішення було направлено на ім’я керівника «Парк-Стоун Сервіс» Віктора Галасюка.

У ньому, зокрема, було сказано, що представники ЖЕКу зобов’язані скласти та передати новій обслуговуючої організації акти прийому-передачі технічної документації по дому, а також ключі від усіх технічних приміщень будинку. Даний лист було отримано Віктором Галасюк 30 липня. А далі для жителів ЖК «Парк Стоун» настали складні часи. «Нам почали надходити дзвінки з погрозами, все персональні дані мешканців були злиті ЖЕКом якийсь юрфірме, адвокати якої постійно залякують членів ініціативної групи та тероризують мешканців дзвінками з погрозами. Було порушено якась кримінальна справа, хоча ми всі процедури по зміні керуючої компанії ведемо на підставі закону України », – розповіла член ініціативної групи мешканців ЖК« Парк Стоун »Ольга Заволока.

За словами представників ініціативної групи, співробітники ЖЕКу повідомили, що ніяких актів і ключів компанія передавати 1 жовтня не має наміру, а 1 жовтня приверне охоронну фірму для саботажу процедури передачі будинку на обслуговування іншій компанії. Це – пряме порушення закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку». Зараз власники квартир ЖК «Парк Стоун» мають намір йти в своїй боротьбі за право поміняти ЖЕК до кінця.

Якщо 1 жовтня ініціативну групу не допустять в приміщення ЖК і відмовляться передати ключі, буде сформовано письмову вимогу про передачу від нової керуючої компанії. Для жителів комплексу зворотної дороги немає – агресивні дії нинішнього ЖЕКу лише нагадують жителям про правильність їх рішення. Незважаючи на оплачену ЖЕКом бруд в деяких псевдоСМІ, де ініціативну групу і нового управителя називають «рейдерами», насправді незаконним шляхом агресії і погроз йде саме компанія «Парк-Стоун Сервіс», намагаючись заборонити власникам квартир ЖК «Парк Стоун» реалізувати своє законне право на зміну керуючої компанії. Є надія, що в разі посилення конфлікту, залучення правоохоронних органів і прокуратури допоможе розв’язати цей вузол, і мешканці будинку, нарешті, позбудуться нав’язливого ЖЕКу забудовника. Час покаже. Але закон точно на боці власників житла в ЖК «Парк Стоун».

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору