Ужгородка

Новини Закарпаття

Україна має всі шанси залучити європейські інвестиції у виробництво біометану

Аграрний сектор може суттєво посилити НАК “Нафтогаз України” з погляду енергонезалежності

Україна має всі шанси стати центром із виробництва та постачання біометану, а також джерелом енергетичної безпеки для Європи.Про це заявив Роман Лещенко, міністр аграрної політики та продовольства України, передає прес-служба міністерства.

Днями Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроєкт, який спрямований на розвиток ринку біометану в Україні.

«Для залучення європейських інвестицій у виробництво біометану в нашої країни є всі ключові важелі. Для вітчизняних аграріїв розвиток ринку біометану — це теж додаткові можливості. Насамперед завдяки заощадженню коштів на електроенергію та використання їх задля розширення власного виробництва», — розповідає міністр.

За його словами, аграрії зможуть отримувати альтернативне джерело енергії за рахунок відходів та вторинних продуктів власного виробництва і в підсумку використовувати біометан замість природного газу, адже він є близьким аналогом і може використовуватися для виробництва теплової і електричної енергії, а також як паливо для транспорту та як сировина для хімічної промисловості.

«В умовах надзвичайно дорогих енергоресурсів — газу та електроенергії — не лише продовольчу безпеку, а й енергобезпеку, неможливо без агросектора. З точки зору реалізації питомої ваги сільськогосподарської продукції та залишків її виробництва, використовуючи біогазові установки, відповідно до цього законодавства аграрний сектор може суттєво підсилити НАК „Нафтогаз України“ з точки зору енергонезалежності», — підкреслює Лещенко.

Крім того, особливо важливо, що це все повністю відповідає зобов’язанням України перед ЄС у рамках зеленого курсу.

Нагадаємо, що чотири європейські компанії газової інфраструктури створять водневу магістраль через Центральну Європу. Він з’єднає Україну з Німеччиною через Чехію та Словаччину, в райони підвищеного попиту в ЄС

Джерело: Мінагрополітики

Наталія Софієнко

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору