У рейтингу 10 найбільших світових експортерів пшениці Україна – шоста. Інформацію про те, які країни відповідали за глобальний експорт пшениці у 2018 році, можна легко візуалізувати за допомогою карти.
Інформацію представляє ресурс howmuch.net.
Сільськогосподарське виробництво – одна основних галузей економіки, на його частку припадає 3% світового ВВП та майже 30% світової зайнятості. До найбільш широко вирощуваних культур у світі належить пшениця. Представлена візуалізація розкриває, які країни відповідають за найбільший експорт пшениці у 2018 році.
Для створення інфографіки використано дані Світової організації торгівлі. Розроблена візуалізація – це карта світу, в якій кожна країна представлена кругом, відповідним обсягу її експорту пшениці. Чим вищий обсяг експорту пшениці, тим більший круг. Крім того, колір кожного круга відповідає частці країни у світовому експорті пшениці, темніші відтінки коричневого кольору свідчать про менші відсотки, а світліші – про більші. Усі значення виражаються в доларах США.
Три факти про глобальний експорт пшениці:
- Загальна вартість світового експорту пшениці у 2018 році становила $41,1 млрд. За останні 5 років вартість світового експорту пшениці зменшилася на $8,1 млрд (порівняно з $49,2 млрд у 2013 році).
- Серед континентів найбільша частка світового експорту (34,4%) припадає на Європу, найменша (0,1%) – на Африку.
- Майже за половину світового експорту пшениці (47,65%) відповідає перша трійка країн-експортерів – Росія, Канада та США.
ТОП-10 найбільших країн – експортерів пшениці
Попри те, що в експорті пшениці переважають лише кілька країн, це не означає, що сільське господарство не має важливого значення для економіки інших держав. До прикладу, Бразилія, В’єтнам та Німеччина спільно вирощують майже третину кави у світі. А для деяких країн, таких як Венесуела, експорт агропродукції – єдиний спосіб вижити в неспокійні економічні часи.
Окрім впливу на економіку окремих країн, сільське господарство може бути каталізатором змін довкілля. Сільське господарство призвело до багатьох негативних наслідків для довкілля, таких як вирубка лісів, забруднення та пошкодження ґрунтів. Однак є думка, що слід більше інвестувати в стале сільське господарство, наприклад відновлювальну практику вирощування, якщо ми хочемо боротися зі змінами клімату.
У міру того, як населення світу продовжує зростати, а ресурси ставати все більш обмеженими, інноваційні методи землеробства стануть ще більш необхідними.
Landlord раніше повідомляв про те, хто у світі продає найбільше – глобальний експорт на одній карті.
Джерело: Landlord