Ужгородка

Новини Закарпаття

Пенсії ВПО, прописка з паперовим паспортом у “Дії”, найнебезпечніші собаки: що вирішив Кабмін 10 листопада?

Як виплатять пенсії внутрішньо-переміщеним особам та тим, хто відмовився від довідки? Власники собак яких порід мають оформлювати страховку? Чому і на скільки подорожчала трансплантація? Розбираємось, що ухвалив Кабмін на засіданні 10 листопада.

Зміст

 • 1Гроші на заповідник у Чорнобилі
 • 2Як списувати вдома
 • 3Виплата пенсії ВПО
 • 4Організований відпочинок дітей за кордоном
 • 5Скасування ліквідації
 • 6Менше небезпечних порід
 • 7Перевірка медустанов та тариф на трансплантацію
 • 8Рішення одним реченням

Гроші на заповідник у Чорнобилі

У Кабміні погодили та передали до Ради поправки до закону про розміщення, проектування та будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР на вітчизняних АЕС. За довгою назвою стоїть одна мета – збільшити фінансування Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Його започаткували у 2016 р., площа заповідника 226,9 га, а граничний обсяг фінансування на цей рік – 33,8 млн грн. Але, за оцінками Міністерства захисту навколишнього середовища, потрібно щонайменше 100 млн грн.

У Кабміні пропонують переписати структуру видатків замовника будівництва централізованого сховища. Наразі за нормами закону 10% видатків йде на спорудження соціальних об’єктів у місті Славутич, Іванківському та Поліському районах Київської області. Натомість пропонують десяту частину витрат розділити. 90% з неї піде на будівництво соцоб’єктів, причому ще й у Вишгородському районі, плюс на розвиток зон відчуження та безумовного відселення. 10% із десятої частини видатків хочуть спрямовувати на розвиток Чорнобильського заповідника в порядку, який визначить Кабмін.

Як списувати вдома

Кабмін поновив порядок списання з балансу багатоквартирних будинків. До змін він стосувався тих, що перебувають на балансах міністерств, центральних органів влади, держпідприємств, органів місцевого самоврядування. Тепер стосується й будинків на балансах органів зі спецстатусом, державних та комунальних підприємств, організацій та підприємств, що з’явилися після приватизації чи корпоратизації.

Важливим є доповнення до порядку: ініціювати списання зможуть уже не лише власники приміщень, а й ОСББ або асоціація ОСББ у будинку. Потрібно подати при цьому паперовий або електронний лист до балансоутримувача і підтвердити факт створення ОСББ.

За початковими умовами списанням будинку займається створена балансоутримувачем комісія з п’яти осіб. Тепер до неї має входити і представник ОСББ. За підсумками списання складають акт, і його копію тепер потрібно віддавати і в об’єднання співвласників.

Виплата пенсії ВПО

Кабмін погодив порядок про пенсії за період до місяця відновлення виплати внутрішньо переміщеним особам та тим, хто від довідки про взяття на облік як ВПО відмовився. Тобто йдеться про виплати за минулий період, у тому числі й ті, що нараховані на підставі рішень судів.

Список тих, кому передбачена виплата за минулий період, складає територіальний підрозділ Пенсійного фонду. Розрахунок з ними йде щомісяця за бюджетний кошт. Розмір пенсійної виплати відповідає прожитковому мінімуму для осіб, які втратили працездатність станом на 1 січня того року, коли її платять. Але вона не може бути більшою за належну одержувачу виплату. Наприклад, якщо зараз прожитмінімум вищий, ніж нарахована раніше пенсія.

Організований відпочинок дітей за кордоном

Кабмін погодив окремий порядок для організованого виїзду дітей на оздоровлення за кордон. Група – це двоє та більше дітей у віці від 7 до 18 років. Якщо вони їдуть із батьками, опікунами, піклувальниками або, наприклад, на змагання, конкурси, олімпіади та інші заходи, цей порядок їх не стосується.

Координує виїзд Національна соціальна служба. Її територіальний підрозділ дає добро на виїзд дітей, які мешкають в одному місці, та безпосередньо Нацсоцслужба, якщо у групі діти з різних регіонів. Групу формують з урахуванням того, що на 15 дітей має бути один супроводжуючий. Якщо група дістається літаком, то один супроводжує на 25 дітей.

Організатор виїзду не менше ніж за 15 днів повинен подати або до територіального підрозділу, або до самої Нацсоцслужби:

 • оригінал або нотаріально засвідчену копію договору про оздоровчі послуги з приймаючою стороною;
 • оригінал запрошення мовою тієї країни, куди їде група, його переклад із підписом перекладача та копією його диплома. У запрошенні слід зазначити, у тому числі, кількість дітей, умови проживання, харчування, гарантії захисту їх прав;
 • копії установчих документів організатора, завірені ним, витяг з Єдиного держреєстру юросіб та ФОП про реєстрацію;
 • нотаріально засвідчені копії згоди батьків на виїзд;
 • копію довідки про стан здоров’я кожної дитини;
 • копію міжнародного страхового полісу дітей та відповідальних за дітей осіб з переведенням суттєвих умов. У порядку також зазначено, що якщо сума витрат перевищить суму полісу, витрати на медичну допомогу для дітей на стороні, що приймає;
 • оригінал наказу про призначення керівника групи (йому має бути щонайменше 25 років) з копією його паспорта, диплома або сертифіката про знання іноземної мови, оригіналом довідки про відсутність судимості та медичної довідки про стан здоров’я із сертифікатами від нарколога та психіатра;
 • список групи дітей;
 • список осіб або членів сім’ї, які прийматимуть дітей;
 • гарантійний лист, який підтверджує копії посвідчень особи з приймаючої сторони, документів про відсутність у них судимості, наркозалежності, психічних та інфекційних хвороб, виданих протягом року;
 • копії документів про перевезення дітей, у тому числі підтвердження броні квитків, договір з перевізником, де є дані щодо його ліцензії;
 • опис маршруту.

Коли діти приїжджають в об’єкт розміщення для оздоровлення або в сім’ю, що приймає, по кожній дитині складають акт про передачу. Такий самий складають і коли діти їдуть.

Про умови проживання в сім’ї, що приймає, керівник групи повинен кожні три дні писати звіт. Організатор повинен повідомляти в українське посольство, консульство, диппредставництво у тій країні, куди прибули діти, всі дані про склад групи з контактами. Квитки та паспорти дітей зберігаються у керівника групи.

Скасування ліквідації

Кабмін вирішив не ліквідувати “Енергетичну компанію України”. Процедуру ліквідації запустили ще у 2014 р. До цього ЕКУ працювала десять років, і при створенні їй відійшли пакети акцій генеруючих компаній, пакети акцій обленерго, “Укргідроенерго”, ТЕЦ, які знаходилися в державній власності, деякі підприємства енергетичного комплексу. Завдяки цьому в Україні створили найбільшу в країні енергетичну компанію за образом та подобою російського монополіста РОА “ЄЕС”.

Тепер у Міненерго вирішили, що ліквідувати компанію рано, і вона ще послужить країні. В управління ЕКУ планують передати “Центренерго” та державні шахти, хоча раніше думали над створенням для цього нової окремої структури. У перспективі всі акції “Енергетичної компанії” стануть об’єктом великої приватизації.

Менше небезпечних порід

Кабмін принципово поновив список небезпечних порід собак. Точніше, він скасував список порід, який передбачав, що власники мають укладати страховий поліс про відповідальність перед третіми особами. І затвердили перелік небезпечних порід собак, власники яких мають укладати договір обов’язкового страхування відповідальності.

Новий список набагато коротший, ніж попередній. Туди зокрема додали такі породи, як бандог американський, французька вівчарка (босерон), гампр. Натомість викреслили німецького боксера, вельштер’єра, кілька порід вівчарок, у тому числі німецьку та бернську (зененхаунда), бордоського та німецького догів, далматина, ердельтер’єра, лабрадора-ретрівера, лайку, сенбернара, фокстер’єра, ньюфаундленда, різеншнауцера та ще близько десяти інших порід.

Перевірка медустанов та тариф на трансплантацію

Кабмін оновив порядок складання, оновлення та припинення договорів на медобслуговування населення. Наразі заклад охорони здоров’я перед тим, як укласти договір із Нацслужбою здоров’я, проходитиме підготовку. НСЗУ повідомлятиме на сайті про те, що приймає заявки від суб’єктів господарювання на проведення попереднього аналізу обладнання, персоналу, ліцензій, дозвільних документів, можливості залучення до медпослуг підрядників. Потім Нацслужба враховуватиме цю інформацію під час укладання договорів.

З 1 січня 2022 року планували запустити державну оцінку медичних технологій. Вона потрібна для прийняття рішень щодо застосування нових або заміни старих технологій лікування. ОМТ запроваджують для якісної оцінки ліків, що значаться у національному переліку, для закупівель ліків під цільові програми. Наступного року мало з’явитися держпідприємство, функціоналом якого і має бути проведення ОМТ. Але грошей немає – їх “з’їв” коронавірус, і створення підприємства перенесли на 1 січня 2023 року.

Кабмін змінив список послуг із трансплантації та збільшив тарифи. Уряд надихнувся тим, що за останні два роки провели майже три десятки трансплантацій серця, а цього року вперше серце пересадили дитині та провели трансплантацію легень від померлого донора. Тому послугу “трансплантація серця/комплексу “серце-легені” (тариф – 613,843 тис. грн.) розбили на дві послуги:

 • трансплантація серця та лікування після неї: донорський етап – 78 563 грн (той самий тариф, що й був) та загалом тариф – 2 млн грн (майже втричі вищий, ніж було);
 • трансплантація легень та лікування після неї: донорський етап – 78 563 грн (той самий тариф, що й був) та загалом тариф – 2,678 млн грн (майже в 4,5 рази більше, ніж було).

Рішення одним реченням

Кабмін проводить одразу два експерименти з електронними даними: проект про реєстрацію місця проживання та зняття з реєстрації в електронному вигляді, який поширювався на громадян з ID-паспортами, хочуть розширити і на громадян з паспортами-книжками; для іноземців та осіб без громадянства хочуть зробити електронні версії посвідчень на постійне чи тимчасове проживання у додатку та на порталі “Дія”.

На 2022 р. “Урядовий кур’єр” призначено друкованим ЗМІ, де розміщують повістки про виклик осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні.

20,1 млн грн піде на погашення боргів перед десятьма особами, яких було звільнено з органів прокуратури, але вони відсудили собі зарплату за час вимушеного прогулу.

12,5 млн грн виділили з резервного фонду держбюджету на виплату одноразової допомоги членам сімей чотирьох загиблих в АТО та 14 особам, які отримали інвалідність під час участі в АТО.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору