Ужгородка

Новини Закарпаття

Стало відомо, чому в Україні подорожчала картопля

Сьогодні професійні господарства пропонують картоплю у середньому по 4,50-5 грн/кг

Цьогорічний високий урожай картоплі в Україні спричинив зниження ринкової ціни на неї. Про це повідомив директор компанії “Агріко Україна” Микола Гордійчук. За його словами, українські фермери зібрали високий урожай картоплі завдяки більшим, аніж минулого року, посівним площам. Через це картоплі в Україні цього року дуже багато. Про це повідомляє east-fruit.com.

“Ми спілкувалися з різними фермерами. Ті, які попереднього року мали 14 гектарів, цього року посадили 20, хто мав 20 – посадив 25… Це пов’язано з тим, що минулого року був залишок дрібної картоплі, яку господарства не хотіли віддавати на переробку, натомість — вирішили посадити. Саме це спричинило надлишок картоплі на ринку, відтак і зниження її ціни”, — зазначив Микола Гордійчук.

Втім, він прогнозує, що уже на початку нового року ціна картоплі на українському ринку повернеться до торішнього рівня. Сьогодні, за словами директора “Агріко Україна”, професійні господарства пропонують картоплю у середньому по 4,50-5 грн/кг, а невеликі навіть знизили ціну до 3,50 грн/кг — це удвічі дешевше, аніж того року. Рентабельність при такій вартості або нульова, або мінімальна.

Експерт зазначив, що така ситуація наймовірніше протримається аж до морозів, поки картопля, яка не помістилася у сховища, не зіпсується або її не реалізують повністю. Тоді на ринку залишаться лише професійні гравці, з професійними сховищами.

Раніше Landlord повідомляв, що експерт розповів, чому в Україні низька середня врожайність картоплі.

Владислава Михайленко

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору