Ужгородка

Новини Закарпаття

Україна збільшить експорт фруктів, ягід та горіхів

Сукупно вони генерують 86% експортної виручки України даної категорії

У 2021 році Україна збільшила експортні відвантаження фруктів, ягід та горіхів. За попередніми оцінками, за даний період буде експортовано 177 тис. т цього товару, що на 13% вище аналогічного показника минулого року. Про це повідомляє пресслужба УКАБ.

«Варто зазначити, що якщо раніше в структурі експорту даної категорії переважали яблука та горіхи, то зараз значна частка належить ягодам. За результатами 10 місяців 2021 року, ягоди займають 45% всього експорту в натуральному виразі. Найбільше експортується малина (20% експорту даної категорії) та чорниці (17%). Реалізуються ягоди як у свіжому, так і в замороженому вигляді. Звісно, до кінця року ця структура трохи зміниться, оскільки цьогоріч маємо гарний врожай яблук, і вони будуть активніше експортуватися в останні 2 місяці 2021 року», – розповіла аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Головними імпортерами українських фруктів, ягід та горіхів є країни Європейського Союзу. Сукупно вони генерують 86% експортної виручки України даної категорії. Серед них найбільше імпортує:

  • Польща (34%),
  • Німеччина (9%),
  • Франція (8%).

Така зосередженість на європейському ринку, в першу чергу зумовлена територіальною близькістю цих країн, а також підвищеним попитом зі сторони європейців на корисні для здоров’я продукти, якими і являються фрукти, ягоди та горіхи.

Раніше Landlord повідомляв, що Україна зможе експортувати понад 60 млн тонн зерна.

Владислава Михайленко

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору