Ужгородка

Новини Закарпаття

Ціни на сою залишаються під тиском низького попиту

Падіння цін на нафту у листопаді на 20% та завершення збирання сої у США посилюють тиск на ціни

Соєві котирування на світових біржах відновили падіння на тлі зниження цін на нафту та підвищення прогнозів виробництва в Бразилії, що посилює тиск на закупівельні ціни на сою в Україні.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржи GrainTrade.

У Польщі та інших країнах, які імпортують українську сою, падіння цін на соєвий шрот та жом призвело до зниження темпів переробки.

За даними Держстату України, у жовтні виробництво соєвої олії вітчизняними МЕЗами виросло у порівнянні з жовтнем 2020 року на 37% до 23 тис т, хоча загалом з початку 2021 року воно скоротилося на 16,5% до 175,081 тис т.

Протягом тижня закупівельні ціни на сою з ГМО в Україні виросли завдяки зміцненню курсу долара до 15,1-15,5 тис. грн/т в портах та 15-16 тис. грн/т на заводах, проте доларові ціни в портах залишилися на рівні 490-500 $/т.

Водночас ціни на сою без ГМО залишаються в портах на значно вищому рівні – 650 $/т, тоді як ціни попиту з боку Польщі та Білорусі, куди переважно експортується така соя, знизилися до 640-650 $/т.

Падіння цін на нафту у листопаді на 20% та завершення збирання сої у США посилюють тиск на ціни.

Січневі ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго за тиждень впали на 4% до 449 $/т, втративши за місяць 2,7% ціни.

За даними звіту NASS Fats & Oils, переробка сої у США в жовтні сягнула рекордних 5,36 млн т, що перевищило очікування експертів, але не викликало реакції ринку, оскільки в країні виросли запаси соєвої олії та шроту. Сьогоднішній звіт про тижневі експортні продажі сої з США стане додатковим чинником впливу на ціни.

Проте найбільше на ринок тиснуть сприятливі для розвитку посівів сої погодні умови в Бразилії та прогнози рекордного виробництва. Агенція Stone X підвищила прогноз врожаю сої в Бразилії на 0,4 млн т до історично максимальних 145,1 млн т, що перевищить прогноз USDA у 144 млн т та торішній показник – 138 млн т.

Раніше Landlord повідомляв, що аграрії майже завершили збір сої та соняшника.

Владислава Михайленко

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору