Ужгородка

Новини Закарпаття

Кількість угод купівлі-продажу на ринку землі зросла на 37%

Харківщина входить у ТОП-5 Прозорро.Продажі за оголошеною вартістю земельних аукціонів

Кількість угод купівлі-продажу на ринку землі у листопаді 2021 року зросла на 37%, порівняно з жовтнем. Найактивнішою за обігом ринку земель, є Харківська область. Про це повідомив Роман Нейтер, експерт Центру досліджень продовольства та землекористування, передає agroportal.ua.

«У листопаді ми бачимо суттєве зростання ринку у порівнянні з попереднім місяцем. Кількість транзакцій виросла на 37%, сукупна площа проданих земельних ділянок — на 43% і склала рекордні майже 38 тис. га. Це найбільші показники, починаючи з відкриття ринку землі», — коментує експерт.

Зазначається, що станом на 1 грудня кількість укладених угод перевищила 45 тис., а сукупна площа проданих ділянок у листопаді вперше перевищила 100 тис. га. Середньозважена ціна купівлі продажу залишається стабільною — близько 39,8 тис. грн/га.

«Існує певна відмінність ціни залежно від цільового призначення. Так, для товарної сільськогосподарської землі вона трохи менша (33,5 тис. грн/га), землі за особистого селянського господарства — вища (46,6 тис. грн/га). За площею, більшість угод стосується товарної землі: 65,5% всіх проданих земельних ділянок. При цьому за кількістю угод — лише 42,8% транзакцій стосувалися ділянок для товарного виробництва, натомість понад половина проданих ділянок — це ділянки для ведення особистого господарства», — розповідає Роман Нейтер.

За підсумками листопада трійка областей-лідерів за активністю обігу землі залишається незмінною — Харківська, Херсонська та Кіровоградська області. У найбільш активній за обігом ринку земель сільгосппризначення області, Харківській, за п’ять місяців ринку землі було продано майже 16,5 тис. гектарів землі, або лише 0,68% від всієї площі сільгоспземлі в області. З переліку трійки аутсайдерів рейтингу вибула Одеська область, поступивши своє місце Львівській області.

«Жодних форс-мажорів не зафіксовано. Абсолютним лідером за кількістю укладених угод є Харківщина. Цей регіон також входить у ТОП-5 Прозорро.Продажі за оголошеною вартістю земельних аукціонів. Найбільше угод у рамках ринку землі укладено також на Полтавщині, Київщині, Вінниччині, Сумщині», — підкреслив Тарас Дзьоба, заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору