Ужгородка

Новини Закарпаття

Ціни на сою досягли чотиримісячного максимуму

Ф’ючерси на біржі в Чикаго сягнули 492 $/т на тлі посухи та спеки у Південній Америці

Цього тижня ціни на ріпак на паризькій Euronext виросли до рекордного рівня, а котирування на сою сягнули чотиримісячного максимуму на занепокоєннях щодо можливого скорочення врожаю у Південній Америці через дефіцит опадів в Аргентині та на півдні Бразилії. Про це повідомляє Graintrade.

«Лютневі ф’ючерси на ріпак 23 грудня виросли на 10 €/т до рекордних 857,3 $/т, додавши протягом грудня 14,2% на тлі дефіциту пропозицій та зростання цін на ріпакову олію. Подорожчання газу в Європі до 2180 $/тис. м³ посилює попит на біопаливо, що сприяє зростанню цін на ріпакову олію та ріпак. Водночас січневі ф’ючерси на канолу на біржі у Вінніпезі з початку тижня впали до 787 $/т, втративши за місяць 1,9% ціни», — йдеться в повідомленні.

Ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго 23 грудня перетнули чотиримісячний максимум та сягнули 492 $/т на тлі посухи та спеки у Південній Америці, які можуть зменшити врожай сої. Синоптики вважають, що дощі, які пройдуть найближчим часом, не зможуть покращити стан посівів на півдні Бразилії та в Аргентині, які є найбільшими світовими експортерами сої.

«В обох країнах панує явище Ла-Нінья, яке зазвичай викликає посуху, і вочевидь воно зберігатиметься протягом усієї зими. Яким би сильним не було явище Ла-Нінья, проте його наявність зі зрозумілих причин тримає торгівлю у напрузі», — заявив керуючий директор Teucrium Trading Джейк Хенлі.

Таким чином, скорочення врожаю сої у Південній Америці може скоротити поставки на світовий ринок та посилити експортний попит на сою в США. Посуха, обумовлена явищем Ла-Нінья, зникне вже до наступного місяця.

Раніше Landlord повідомляв, що аграрії майже завершили збір сої та соняшника.

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору