Ужгородка

Новини Закарпаття

За останні роки Україна втратила €500 млн через нестачу дозволів на міжнародні вантажоперевезення

Німеччина збільшила квоту дозволів на 15%, а Бельгія – на 30%

За даними Німецько-Української промислово-торговельної палати, українська економіка починаючи з 2018 року втратила 500 млн євро через нестачу дозволів на міжнародні вантажні автоперевезення. Про це повідомляє Укрінформ.

“Починаючи з серпня місяця у нас повністю зупинено експорт до Польщі. Польща – це транзит до 12 країн Європейського Союзу, до яких ми експортуємо свої товари. Це означає, що у нас, наприклад, на сьогодні 34 000 перетинів кордонів не відбулось, тому що польський уряд не надає нам цих дозволів. Наслідки — це близько 500 млн євро втрат (починаючи з 2018 року – авт.)”, – заявив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

За його словами, за останні п’ять років Україна збільшила на 40% товарообіг з країнами ЄС, переорієнтувавши свій експорт на західні ринки. За словами заступника міністра, після цього українські перевізники щороку отримують все менше дозволів від країн-сусідок України. Відтак, на 2022 рік Польща надасть Україні 160 тис. дозволів при потребі у 204,5 тис., Угорщина – 31,75 тис. (потреба – 45 тис.) та Румунія – 18,5 тис. (потреба – 51,6 тис.).

Однак Німеччина збільшила квоту дозволів на 15%, а Бельгія – на 30%. Зазначається, що для розв’язання цієї проблеми Україна має використовувати угоду про асоціацію ЄС.

«Вихід один. Ми маємо, як мені здається, переходити до іншої модальності стосунків з Європейським Союзом – вже перестати звітувати про виконання угоди, а почати використовувати її, як нашу можливість відстоювати свої права на європейському ринку. Ми підписували угоду, щоб мати право виходу на ринку на рівні з іншими європейськими країнами», – пояснив Найєм.

За словами заступника, на жаль, зі сторони європейських країн є нарікання на стан українських доріг та пунктів пропуску на кордоні.

Раніше Landlord повідомляв, що експорт українських товарів до Китаю значно зріс.

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору