Ужгородка

Новини Закарпаття

У Європі зафіксували найбільший в історії спалах пташиного грипу

Хвороба простягається від Фінляндії до Фарерських островів та Ірландії, від Росії до Португалії

Європа переживає найсильніший в історії спалах пташиного грипу, і нові випадки захворювання виявляються щодня. Про це повідомляє Інститут Фрідріха Леффлера (Федеральний науково-дослідний інститут здоров’я тварин в Німеччині) Agriland.

“Цьому поки не видно кінця, хвороба простягається від Фінляндії до Фарерських островів та Ірландії, від Росії до Португалії”, – заявили дослідники.

У період з 1 жовтня по 29 грудня в Німеччині було виявлено 394 випадки захворювання вірусом у диких птахів, включаючи лебедів, чайок, качок і гусей. 46 випадків зараження були виявлені на птахофабриках.

За даними Інституту, за вказаний період в Європі було підтверджено 675 випадків зараження диких птахів і 534 випадки зараження домашніх тварин. Також було відзначено, що минулого року випадки пташиного грипу були виявлені у ссавців, зокрема у рудих лисиць.

Найбільш поширеним є високопатогенний штам (HPAI) H5N1, але присутній меншою мірою також і H5N8. Інститут закликав власників домашньої птиці бути пильними та забезпечити дотримання заходів біобезпеки на своїх підприємствах.

Раніше Landlord повідомляв, що в Ізраїлі знищать сотні тисяч курей.

Владислава Михайленко

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору